Abessiinia kass

Abessiinia kass

Abessiinia kassid on elegantsed keskmist kasvu loomad, kellel on tugev, nõtke keha ja pikad sihvakad jalad. Neil on ümar, kiilukujuline pea, tuttidega kõrvad ja suured mandlikujulised silmad. Lühike madal karvastik on kihiliselt värvitud. Iga karv jaguneb eri värvi ribadeks. Kõige paremini tuntud värvitoon on ruske, kuid on ka mitmeid teisi.

Abessiinia kass
  • Karvkatte pikkus: Lühike
  • Gooming: Alla ühe korra nädalas
Abessiinia kass
  • aktiivsus: Kõrge
Abessiinia kass
  • müra: Madal

Päritolu

Abessiinia kassi peetakse kassiks, keda juba vanad egiptlased jumaldasid, kuna ta sarnaneb seal mumifitseeritud kassidega. Abessiinia kass meenutab ka Aafrika metskassi, kes on kodukassi esiisa. Abessiinia kassitõu ajalugu on ebaselge, kuid tõenäoliselt jõudsid need kassid Etioopia aladelt Euroopasse koos sõjaväelastega 1860ndatel aastatel. Varased abessiinia kassid ristati Briti lühikarvaliste kassidega ja hiljem orientaalsete kassitõugudega. Abessiinia kassi pesakondadesse on aegajalt sündinud ka pikakarvalisi kassipoegi. 70ndatel aastatel aretati nendest eraldi kassitõug somaali.

Päritoluriik

Abessiinia (Etioopia)

Iseloom

Abessiinia kass on vaikne, intelligentne, uudishimulik ja väidetavalt väga lojaalne. Ta naudib inimeste seltskonda ja seob end perekonnaga, isegi pere koeraga! Aktiivsel kassil peab olema liikumisruumi. Ta on hea ronija ning talle meeldib elada aias, kus on puud ja muud kõrged kohad. Ta on mänguhimuline, kuid mõistlik ega käitu kunagi liiga ülemeelikult.

Tervis

Abessiinia kassid võivad põdeda pärilikku haigust püruvaadi kinaasi puudus, mis võib põhjustada aneemiat. Haiguse määramiseks on olemas usaldusväärne test. Kassipoega hankides tuleks küsida, kas kasse on selle haiguse suhtes testitud. Kassidel võib esineda ka silmahaigust retinaalne atroofia, mis põhjustab järk-järgulist pimedaks jäämist. Kassipoegade omanikult tuleks ka selle haiguse esinemise kohta küsida.

Toitumine

Iga kass on ainulaadne, igaühel neist on seoses toiduga oma soovid ja vajadused. Samas on kassid lihasööjad ja nende toit peab sisaldama 41 kindlat toitainet. Antud toitainete vahekord muutub vastavalt vanusele, elustiilile ja üldisele tervisele. Energiline kasvueas kassipoeg vajab erinevas koguses toitaineid kui vähem aktiivne eakas kass. Lisaks tuleb jälgida seda, et toidukogus vastaks toitmisjuhendile, arvestaks märg- ja kuivtoidu hulka ja aitaks kassil hoida ideaalset kehavormi.

Gooming

Abessiinia kassi karvastikku on lihtne hooldada. Talle meeldib harjamine ja kammimine. Kui sa soovid anda karvastikule “professionaalse” sära, võid seda teha niiske seemisnahast lapiga. Sarnaselt teistele kassidele tuleb ka abessiinia kasse vaktsineerida, teha parasiiditõrjet ja käia nendega kord aastas tervisekontrollis.