Aasia

Aasia

Asiaatidel on keskmise suurusega võrdlemisi lihaseline keha ja ümmarguse otsaga lõppev saba. Emased kassid on palju väiksemad ja hapramad kui isased. Kiilukujulisel peal on veidi ümar pealagi, keskmised laia vahega kõrvad ja suured, hõbedase äärega silmad. Märga siidi meenutav karvastik on lühike, peenike ja keha ligi hoidev. Selle tõugrupi kassid esinevad paljudes värvitoonides ja mustrites.

Aasia
  • Karvkatte pikkus: Lühike
  • Gooming: Alla ühe korra nädalas
Aasia
  • aktiivsus: Kõrge
Aasia
  • müra: Kõrge

Päritolu

Asiaatide tõugrupi kassid sarnanevad burmaga, kuid sellistes värvides karvastikku burma tõul ei esine. Bombei kuulub samuti sellesse gruppi nii nagu ka burmilla ja tiffanie. See on noor ja kiiresti arenev tõugrupp, mille populaarsus üha kasvab. Bombei, burmilla ja tiffanie kohta leiad siit eraldi kirjelduse.

Päritoluriik

Suurbritannia

Iseloom

Asiaadid on temperamendilt sama hellad ja sõbralikud kui burmad, kuid nad ei ole nii tormakad. Asiaadid armastavad tähelepanu ja neile meeldib olla pere keskel. Tähelepanu osas võivad nad olla üsna nõudlikud ja omanikul näugudes järel käia. Nutikate kassidena oskavad asiaadid uksi avada ja teisi probleeme lahendada. Nad tajuvad hästi omaniku tundeid, mis teeb neist suurepärased kaaslased.

Tervis

Asiaatidega seoses ei ole erialakirjanduses mainitud ühtegi konkreetset haigust. Samas võib sellel grupil olla kalduvus põdeda burmal esinevaid haigusi. Osadel burma aretusliinidel on esinenud rohkem diabeeti kui teistel.

Toitumine

Iga kass on ainulaadne, igaühel neist on seoses toiduga oma soovid ja vajadused. Samas on kassid lihasööjad ja nende toit peab sisaldama 41 kindlat toitainet. Antud toitainete vahekord muutub vastavalt vanusele, elustiilile ja üldisele tervisele. Energiline kasvueas kassipoeg vajab erinevas koguses toitaineid kui vähem aktiivne eakas kass. Lisaks tuleb jälgida seda, et toidukogus vastaks toitmisjuhendile, arvestaks märg- ja kuivtoidu hulka ja aitaks kassil hoida ideaalset kehavormi.

Gooming

Asiaatide lühike ja madal karvastik ei vaja palju hooldust, kuigi ka nendele kassidele meeldib tähelepanu, mis harjamisega kaasneb. Sarnaselt teistele kassidele, tuleb ka aasia kasse vaktsineerida, teha parasiiditõrjet ja käia nendega kord aastas tervisekontrollis.