Bali kass

Bali kass

Bali kass on elegantne keskmise suurusega loom, kelle sihvakad kehavormid meenutavad Siiami kassi. Saleda kehaga sobib sirge profiili ja suurte kõrvadega pea. Bali kassil on lühike ja siidine karvastik, mis liibub ümber keha. Pikka saba kaunistavad palju pikemad karvad. Kuna aluskarv puudub, liigitatakse seda kassi ametlikult pool-pikakarvaliseks. Silmad on sinised ja orientaalse kuju ning paigutusega. Karvastikul on samad tumedamad kohad (kõrvad, nägu, käpad, saba) ja mask nagu Siiami kassil. USA-s nimetatakse tugevama märgistusega Bali tüüpi kasse jaava kassideks.

Bali kass
  • Karvkatte pikkus: Pikk
  • gooming: Üle ühe korra nädalas
Bali kass
  • aktiivsus: Kõrge
Bali kass
  • müra: Kõrge

Päritolu

Bali kass on sisuliselt pikakarvaline Siiami kass. Esmakordselt märgati sellist muutust 20. sajandi alguses, kuid siis andsid aretajad pikakarvalised kassipojad lihtsalt ära. Pärast Teist maailmasõda asuti tõugu aretama, mis algselt sai nimeks pikakarvaline Siiami kass. Kuna kass meenutas elegantseid Kaug-Ida templitantsijaid, nimetati ta ümber Bali kassiks. 1961. aastal sai Bali kass Ameerikas ametliku tunnustuse, kuid Euroopasse jõudsid need kassid alles 70ndate keskpaigas.

Päritoluriik

Ameerika

Teised nimed

Balinees

Iseloom

Bali kassi temperament sarnaneb Siiami kassile, kuid osade arvates on Bali kass veidi vaiksem. Samas on Bali kass ekstravertse loomuga ja nõuab inimestelt tähelepanu. Ta on väga häälekas ja teinekord jääb mulje, et ta räägib omanikuga. Bali kassid tahavad tunda end pere liikmena. Kuna see kass vajab inimeste seltskonda, sobib ta neile, kes on suurema osa päevast kodus.

Tervis

Bali kassil võivad esineda samad pärilikud terviseprobleemid kui Siiami kassil, sest need tõud on lähedalt sugulased.

Toitumine

Iga kass on ainulaadne, igaühel neist on seoses toiduga oma soovid ja vajadused. Samas on kassid lihasööjad ja nende toit peab sisaldama 41 kindlat toitainet. Antud toitainete vahekord muutub vastavalt vanusele, elustiilile ja üldisele tervisele. Energiline kasvueas kassipoeg vajab erinevas koguses toitaineid kui vähem aktiivne eakas kass. Lisaks tuleb jälgida seda, et toidukogus vastaks toitmisjuhendile, arvestaks märg- ja kuivtoidu hulka ja aitaks kassil hoida ideaalset kehavormi.

gooming

Bali kassi tuleb sageli ja regulaarselt harjata, et tema ilus peenekarvaline kasukas oleks heas vormis ja ilma pusadeta. Sarnaselt teistele kassidele tuleb ka Bali kasse vaktsineerida, teha parasiiditõrjet ja käia nendega kord aastas tervisekontrollis.