Bengali kass

Bengali kass

Bengali kass on suurt kasvu, sale ja väga lihaseline kass, kellel on paks saba. Metsiku välimuse annab talle tihe ja luksuslikult täpiline või marmormustriga kasukas. Kassi laia pead ehivad väikesed kõrvad ja esiletõusvad vurrupadjad. Mandlikujulised silmad on musta raamiga. Paks saba on kaardus ja musta otsaga. Ühelgi teisel kassitõul ei esine karvastikus kulla- või pärlitolmu efekti (sära) nagu mõnel Bengali kassil. Samas on tegemist aktiivse ja omaniku oskuste suhtes nõudliku kassitõuga.

Bengali kass
  • Karvkatte pikkus: Lühike
  • gooming: Alla ühe korra nädalas
Bengali kass
  • aktiivsus: Kõrge
Bengali kass
  • müra: Kõrge

Päritolu

Bengali kass on suhteliselt uus kassitõug, mis loodi Aasia leopardkassi ja kodukassi ristamisel USA-s. Bengali kassi nimi on tulnud tema metsiku eellase, Aasia leopardkassi nimest Felis bengalensis. Eesmärgiks oli aretada kodukass, kes sarnaneks ilusa metsiku sugulasega, kuid oleks samal ajal meeldiv ja usaldusväärne pereliige. Bengali kassid on praegu Euroopas väga populaarsed.

Päritoluriik

USA

Iseloom

Bengali kassid on enesekindlad aga ka üsna tundelised. Neil on aktiivne ja mänguline iseloom. Nutikad Bengalid võivad näha igaühes – isegi pere koeras – võimalikku mängukaaslast. Nad on väga liikuvad, armastavad ronida ja oskavad teha erilisi hääli. Bengali kassid on väga häälekad. Neil on suur sõnavara, mis võib eriti uutes olukordades kõlada üsna kimedalt. Igavuse vältimiseks vajavad nad kindlasti kaaslast.

Tervis

Antud tõu puhul pole veel ilmnenud pärilikke haigusi. Arvatakse, et neil võib olla suurem tõenäosus põdeda südamehaigust hüpertroofiline kardiomüopaatia. Mõned Bengali kassid näivad olevat vastuvõtlikumad kasside peridontiidile.

Toitumine

Iga kass on ainulaadne, igaühel neist on seoses toiduga oma soovid ja vajadused. Samas on kassid lihasööjad ja nende toit peab sisaldama 41 kindlat toitainet. Antud toitainete vahekord muutub vastavalt vanusele, elustiilile ja üldisele tervisele. Energiline kasvueas kassipoeg vajab erinevas koguses toitaineid kui vähem aktiivne eakas kass. Lisaks tuleb jälgida seda, et toidukogus vastaks toitmisjuhendile, arvestaks märg- ja kuivtoidu hulka ja aitaks kassil hoida ideaalset kehavormi.

gooming

Bengali kassi lühike särav kasukas ei vaja palju harjamist, kuigi kassile meeldib sellega kaasnev tähelepanu. Nagu kõik lühikarvalised kassid, saavad ka Bengalid oma karvastiku hooldamisega väga hästi hakkama. Sarnaselt teistele kassidele tuleb ka Bengali kasse vaktsineerida, teha parasiiditõrjet ja käia nendega kord aastas tervisekontrollis.

Lisainfo

Kuigi Bengali kass on pere liikmetega väga hea suhtleja, räägitakse lugusid sellest, kuidas mõned neist võivad olla väga territoriaalsed ja mitte taluda lähikonnas teisi kasse. See võib tekitada probleeme nendes piirkondades, kus elab rohkem kasse.