Bombei kass

Bombei kass

Bombei on keskmise kehaehitusega kass, kelle süsimust kasukas läikleb nagu lakknahk. Kassi peal on kergelt kumerduv pealagi, ümarad kõrvad ja laiem tömp koon. Kaunid vasksed või kuldsed silmad on üksteisest kaugel ja väga ilmekad. Sirge seljaga keha on tugev ja lihaseline. Nina peal ja silmaäärtes on nahk must, käpapadjad on samuti mustad või tumepruunid.

Bombei kass
  • Karvkatte pikkus: Lühike
  • gooming: Alla ühe korra nädalas
Bombei kass
  • aktiivsus: Kõrge
Bombei kass
  • müra: Kõrge

Päritolu

Bombei kass on üks asiaatide tõugrupi kassidest, kes on tekkinud tänu katsetele luua teist värvi karvastikuga burma tüüpi kasse. Bombei on must versioon aasia kassist.

Päritoluriik

Suurbritannia ja USA

Iseloom

Asiaatide tõugrupi kassid on väga sõbralikud ja emotsionaalsed. Omapärase häälega bombei kassid on väga häälekad. Nad ei näu tavalisel moel, vaid pigem trillerdades. Neile meeldib tähelepanu ja nad tahavad tunda ennast pere liikmena. Nad on suurepärased seltsilised. Asiaadid on väga nutikad ja õpivad sageli selgeks uste avamise. Nad saavad ka koertega paremini läbi kui enamus kasse.

Tervis

Bombei kassid on üldiselt pikaealised ja võivad elada kõrge vanuseni. Pole teada ühtegi haigust, mis seostuks ainult selle tõuga, mis on Euroopas veel suhteliselt haruldane.

Toitumine

Iga kass on ainulaadne, igaühel neist on seoses toiduga oma soovid ja vajadused. Samas on kassid lihasööjad ja nende toit peab sisaldama 41 kindlat toitainet. Antud toitainete vahekord muutub vastavalt vanusele, elustiilile ja üldisele tervisele. Energiline kasvueas kassipoeg vajab erinevas koguses toitaineid kui vähem aktiivne eakas kass. Lisaks tuleb jälgida seda, et toidukogus vastaks toitmisjuhendile, arvestaks märg- ja kuivtoidu hulka ja aitaks kassil hoida ideaalset kehavormi.

gooming

Bombei kassi lühike kasukas ei vaja palju hooldamist, kuid kassile meeldib, kui talle pööratakse tähelepanu ja temaga tegeletakse. Lühikarvalise kassina saab bombei ise oma kasuka hooldamisega hakkama. Sarnaselt teistele kassidele tuleb ka bombei kasse vaktsineerida, teha parasiiditõrjet ja käia nendega kord aastas tervisekontrollis.