Burmilla

Burmilla

Burmilla on keskmist kasvu, tugeva lihaselise keha ning sirge seljaga kass, kes sarnaneb burmaga. Emased kassid on tunduvalt väiksemad ja hapramad kui isased. Pead ilmestavad kergelt ümar pealagi, kiiljas koon ja laia vahega silmad. Väljendusrikkad silmad võivad olla mistahes värvitoonis, alates kuldsest kuni roheliseni. Kasukas on lühike ja keha ligi hoidev, heledama aluskarvaga ja tumedamate karvaotstega. Kassi laubal on eristuv M.

Burmilla
  • Karvkatte pikkus: Lühike
  • gooming: Alla ühe korra nädalas
Burmilla
  • aktiivsus: Kõrge
Burmilla
  • müra: Kõrge

Päritolu

Burmilla on lühikarvaline asiaatide tõugrupi kass. See tõug loodi 1981. aastal, kui juhuslikult paaritusid isane tšintšilja ja lilla emane burma. Kassipoegade välimus ja käitumine sarnanesid burmale, kuid neil oli tšintšiljalt pärit vapustavalt sätendav hõbehall karv. Pesakond tekitas nii palju huvi, et vanematel lubati veelkord paaritud ja sellest saigi alguse uus kassitõug.

Päritoluriik

Suurbritannia

Iseloom

Burmilla on rahulikuma käitumisega kui burma, aga mitte nii mugav kui tšintšilja. See kass armastab tähelepanu ja tahab olla oma pere keskel. Burmillad võivad olla üsna nõudlikud ja järgnevad sageli oma peremehele igale poole. Nagu enamus aasia kasse on burmillad väga intelligentsed ja võivad ära õppida uste avamise.

Tervis

Veterinaaria alases kirjanduses pole teateid just aasia kassidega seotud haiguste kohta. Samas, selle tõugrupi kassidel võib ette tulla burmadel esinenud terviseprobleeme. Mõned burma aretusliinid on teistest tõugudest sagedamini haigestunud diabeeti.

Toitumine

Iga kass on ainulaadne, igaühel neist on seoses toiduga oma soovid ja vajadused. Samas on kassid lihasööjad ja nende toit peab sisaldama 41 kindlat toitainet. Antud toitainete vahekord muutub vastavalt vanusele, elustiilile ja üldisele tervisele. Energiline kasvueas kassipoeg vajab erinevas koguses toitaineid kui vähem aktiivne eakas kass. Lisaks tuleb jälgida seda, et toidukogus vastaks toitmisjuhendile, arvestaks märg- ja kuivtoidu hulka ja aitaks kassil hoida ideaalset kehavormi.

gooming

Burmilla lühike keha ligi hoidev karvastik ei vaja palju hooldamist, kuid neilegi meeldib harjamisega kaasnev tähelepanu. Sarnaselt teistele kassidele tuleb ka burmillasid vaktsineerida, teha parasiiditõrjet ja käia nendega kord aastas tervisekontrollis.