Kornreks

/cats/cat-breeds/library/cornish-rex

Kornreksil on lihaseline, sale ja sihvakas keha. Nad tunduvad raskemad kui paistavad. Kassil on pikk kiilukujuline pea, lame kolju ja suured püstised kõrvad. Selle tõu eristuvaks omaduseks on peen lokkis karvastik, mis tundub katsudes pehme. Lokkis karvastikul ei ole pealiskarva, see peaks olema lainelise välimusega. Vurrud on sama lokkis kui ülejäänud karvad. Kornreksil on eriline lõhn, mida mõned omanikud nimetavad kergelt juustuseks. Kasside karvastik võib olla mistahes värvitoonis.

Kornreks
  • Karvkatte pikkus: Lühike
  • gooming: Alla ühe korra nädalas
Kornreks
  • aktiivsus: Kõrge
Kornreks
  • müra: Keskmine

Päritolu

Kornreksi tõug tekkis tänu loomulikule mutatsioonile, mis ilmnes 1950. aastal Cornwalli farmis sündinud kassipojal. Tal oli lokkis kasukas. Kui sama kassi hiljem paaritati emakassiga, ilmnes lokkis karv juba kahel kassipojal. Nüüd on see kornreksi tõu põhitunnus. Devonreksi ja kornreksi karvastiku mutatsioonid on erinevad. Nende omavahelisel ristamisel saadakse sirgete karvadega kassipojad.

Päritoluriik

Inglismaa, Cornwall

Iseloom

Kornreksil on vigurid sees, selle kassi kohta öeldakes, et ta on igavesti noor! Reksid on väga intelligentsed, armastavad mängida ja uusi trikke õppida. Nad võivad tundide kaupa palli järgi joosta. Elavale loomule vaatamata on neil ka vaiksemaid perioode, kui nad mõnusalt süles magavad. Reksid külmetavad kergesti ja otsivad alati magamiseks kõige soojema koha.

Tervis

Üks sellel tõul esinev haigus on hüpotrihoos ehk karvakadu, mis võib lõppeda kiilanemisega. Haruldane karvastik loob eeltingimused mitmeks nahaga seotud terviseprobleemiks sh seennakkuseks.

Toitumine

Iga kass on ainulaadne, igaühel neist on seoses toiduga oma soovid ja vajadused. Samas on kassid lihasööjad ja nende toit peab sisaldama 41 kindlat toitainet. Antud toitainete vahekord muutub vastavalt vanusele, elustiilile ja üldisele tervisele. Energiline kasvueas kassipoeg vajab erinevas koguses toitaineid kui vähem aktiivne eakas kass. Lisaks tuleb jälgida seda, et toidukogus vastaks toitmisjuhendile, arvestaks märg- ja kuivtoidu hulka ja aitaks kassil hoida ideaalset kehavormi.

gooming

Kornreksi laineline kasukas vajab minimaalselt hooldust. Surnud karvade eemaldamiseks saab kasutada kummist harju. Kuid seda tuleb teha ettevaatlikult, sest liigne harjamine kahjustab karvastikku. Heleda karvastikuga kassid võivad suvel vajada päikesefiltriga kreemi. Sarnaselt teistele kassidele tuleb ka kornrekse vaktsineerida, teha parasiiditõrjet ja käia nendega kord aastas tervisekontrollis.

Lisainfo

Kuigi kornreks ajab vähem karva kui teised tõud (sest tal on vähem karvu) pole õige öelda, et ta ei aja üldse karva. Samuti ei ole see tõug hüpoallergiline. Allergiat põhjustav proteiin on tegelikult kasside süljes, mitte karvastikus.