Kõmri kass

Kõmri kass

Kõmri kass on tugev ja kogukas loom, kes sarnaneb kehaehituse poolest Briti lühikarvalise kassiga. Tal on suured silmad ja laia asetusega kõrvad. Kõige silmatorkavamaks omaduseks on saba puudumine. Kassi tagajalad on pikemad kui esijalad. Kõmri kassi karvastik on paks ja annab kehale polsterdatud mulje, muutes selle ümaramaks. Kõmri kassid võivad teinekord hüpata nagu jänesed, sest nende selgroog on deformeerunud sarnaselt spina bifida sündroomiga, mis kaasneb saba puudumisega. Kõmri kassid esinevad kõigis värvitoonides ja mustrites, välja arvatud Siiami kassile omases värvingus.

Kõmri kass
  • Karvkatte pikkus: Pikk
  • gooming: Igapäevane harjamine
Kõmri kass
  • aktiivsus: Keskmine
Kõmri kass
  • müra: Madal

Päritolu

Kõmri kass on poolpika karvaga versioon manksist. Vaatamata nimele, mis tuleneb Walesi keldikeelsest nimest Cymru, on kass pärit Mani saarelt. Sabata kassid on seal tavalised, sest saarel elavate kasside omavaheline ristamine võimaldas sabata geenil loomulikult levida. Kõmri kassi pesakonnas võib olla erineva pikkusega sabade ja isegi ilma sabata kassipoegi. Kanadas 60ndatel korraldatud aretusprogrammid tõstsid kõmri kassi populaarsust USA-s. Seal esinevad näitustel ainult ilma sabata loomad.

Päritoluriik

Mani saar (UK) / Kanada

Iseloom

Kõmri kass on väga vaikne, mänguhimuline ja intelligentne kass. Ta võib olla veidi häbelik ja võõraste suhtes ettevaatlik, luues lähedase sideme vaid ühe inimesega. Need kassid võivad ka täiskasvanult käituda nagu kassipojad.

Tervis

Saba puudumine on tõsine geneetiline puudus. Kõmri kasside deformeerunud selgroog võib põhjustada terviseprobleeme, näiteks artriiti varases eas. Mõnel kassil võib esineda luustiku kitsenemist, millega võib kaasneda soolte ummistumine. Sarnaselt teistele kassidele tuleb ka kõmri kasse vaktsineerida, teha parasiiditõrjet ja käia nendega kord aastas tervisekontrollis.

Toitumine

Iga kass on ainulaadne, igaühel neist on seoses toiduga oma soovid ja vajadused. Samas on kassid lihasööjad ja nende toit peab sisaldama 41 kindlat toitainet. Antud toitainete vahekord muutub vastavalt vanusele, elustiilile ja üldisele tervisele. Energiline kasvueas kassipoeg vajab erinevas koguses toitaineid kui vähem aktiivne eakas kass. Lisaks tuleb jälgida seda, et toidukogus vastaks toitmisjuhendile, arvestaks märg- ja kuivtoidu hulka ja aitaks kassil hoida ideaalset kehavormi.

gooming

Kõmri kassi paks kasukas vajab igapäevast harjamist, et see ei läheks pulsti ja oleks suurepärases vormis.

Lisainfo

Kuna saba puudumine on spina bifida sündroomiga sarnanev terviseprobleem, võib valede kasside ristamisel sündida deformeerunud või surnud kassipoegi. Kui sa planeerid oma kõmri kassile pesakonda, konsulteeri veterinaariga vältimaks tarbetuid kannatusi ja deformeerumisi kassipoegadel.