Egiptuse mau

Egiptuse mau

Egiptuse mau on elegantne ja sihvakas kass, kelle iseloomulikuks tunnuseks on täpiline karvastik. Öeldakse, et kõigil maudel on ainulaadne “murelik” nägu. Sellise ilme loovad suured ja otse asetsevad helerohelised silmad, horisontaalne kulmujoon ning paralleelsete külgedega nina. Mau ei ole nii kogukas kui Briti lühikarvaline kass, kuid ka mitte nii kerge kui orientaalsed tõud. Egiptuse mau karv on siidpehme ja küllusliku säraga. Kassi laubal on selge M-kujund, silmanurkadest algavad jooned lõpevad kaela tagaosal. Maule iseloomulik täpiline muster moodustub mitmest värvitoonist.

Egiptuse mau
  • Karvkatte pikkus: Lühike
  • gooming: Alla ühe korra nädalas
Egiptuse mau
  • aktiivsus: Kõrge
Egiptuse mau
  • müra: Keskmine

Päritolu

Mau tähendab egiptuse keeles kassi. Egiptuse mau sarnaneb Vana-Egiptuse kunstiteostel kujutatud täpiliste kassidega. Selle kassitõu loomisel oli oluline roll Vene printsessil, kes leidis 1953. aastal Cairost sobiva täpilise kassi ja viis selle aretamiseks Roomasse. Kuna ta kolis hiljem Ameerikasse, lõppes tõu aretamine seal. Öeldakse, et Egiptuse mau võib ära tunda selle järgi, et tema laubale on joonistatud Vana-Egiptuse püha putukas skarabeus.

Päritoluriik

Egiptus / Itaalia

Iseloom

Egiptuse mau on tundeline ja mänguhimuline kass. Samas on tegemist intelligentse kassiga, kes õpib meeleldi uusi oskusi ning käib rihmaga jalutamas. Nad tunnevad end hästi tähelepanu ja tegevuse keskel ning on ideaalsed perekassid. Egiptuse mau on aktiivne kass. Mängimiseks vajab ta mänguasju või mängukaaslasi, eriti siis, kui peab kaua üksi olema.

Tervis

Egiptuse mau on harva esinev tõug, antud hetkel pole oluliste terviseprobleemide kohta infot.

Toitumine

Iga kass on ainulaadne, igaühel neist on seoses toiduga oma soovid ja vajadused. Samas on kassid lihasööjad ja nende toit peab sisaldama 41 kindlat toitainet. Antud toitainete vahekord muutub vastavalt vanusele, elustiilile ja üldisele tervisele. Energiline kasvueas kassipoeg vajab erinevas koguses toitaineid kui vähem aktiivne eakas kass. Lisaks tuleb jälgida seda, et toidukogus vastaks toitmisjuhendile, arvestaks märg- ja kuivtoidu hulka ja aitaks kassil hoida ideaalset kehavormi.

gooming

Egiptuse mau lühike ja pehme karvastik ei vaja erilist hooldamist. Küll aga naudib kass väga pehme harjaga harjamist ning omaniku tähelepanu. Sarnaselt teistele kassidele tuleks ka neid regulaarselt vaktsineerida ja teha parasiiditõrjet.