Lühikarvaline jaapani tömpsabaline

Lühikarvaline jaapani tömpsabaline

Jaapani tömpsabaline on elegantsete proportsioonidega ja hästi arenenud lihastega kass. Ilusat pead kaunistavad suured püstised kõrvad ja ümmargused silmad. Normaalasendis on saba ainult umbes 5–8 cm pikk ning kass kannab seda püsti. Tuttsaba mulje tekib sellest, et sabakarvad on tihedamad, pikemad ja kasvavad igas suunas. tömpsabalised võivad olla nii lühi- kui pikakarvalised. Karvastik on siidine ja pehme ning esineb paljudes värvitoonides. Jaapanis hinnatakse rohkem järgmisi kombinatsioone: kolmevärviline, valge ja kilpkonnavärvi ning musta-, punase- ja valgelaiguline. Viimast peetakse õnne toovaks ning see esineb ainult emastel kassidel.

Lühikarvaline jaapani tömpsabaline
  • Karvkatte pikkus: Lühike
  • gooming: Alla ühe korra nädalas
Lühikarvaline jaapani tömpsabaline
  • aktiivsus: Keskmine
Lühikarvaline jaapani tömpsabaline
  • müra: Keskmine

Päritolu

Jaapani tömpsabalise ainulaadseks tunnuseks on tema saba. Lõõgastunud kassil meenutab see jänesesaba, samas võib kass selle sirutada 10–12 cm pikkuseks. Kassitõu ajalugu ulatub Jaapanis kuni 8. sajandini, kuid muu maailm nägi seda alles 60ndatel aastatel. Siis toodi lühikarvalised Jaapani tömpsabalised Ameerikasse. Tõug sai seal populaarseks ning on nüüd ka ametlikult tunnustatud.

Päritoluriik

Jaapan

Iseloom

Jaapani tömpsabaline on sõbralik ja intelligentne kass. Tal on leebe iseloom, ta saab hästi läbi teiste loomadega ning naudib inimeste seltskonda. Paljud neist omandavad kiiresti uusi oskusi ning vajavad sisukat meelelahutust. Tegemist on üsna jutuka kassitõuga.

Tervis

Ameerikas teatakse jaapani tömpsabalist kui tervet ja vastupidavat kassi, kes elab kõrge vanuseni. Väidetavalt ei esine sellel tõul teiste lühisabaliste kasside probleeme, sest tegemist on teise geeni mutatsiooniga. Samas on selle kohta vähe andmeid.

Toitumine

Iga kass on ainulaadne, igaühel neist on seoses toiduga oma soovid ja vajadused. Samas on kassid lihasööjad ja nende toit peab sisaldama 41 kindlat toitainet. Antud toitainete vahekord muutub vastavalt vanusele, elustiilile ja üldisele tervisele. Energiline kasvueas kassipoeg vajab erinevas koguses toitaineid kui vähem aktiivne eakas kass. Lisaks tuleb jälgida seda, et toidukogus vastaks toitmisjuhendile, arvestaks märg- ja kuivtoidu hulka ja aitaks kassil hoida ideaalset kehavormi.

gooming

Jaapani tömpsabalist ei pea palju harjama, sest kass saab ise oma karvastiku hooldamisega hakkama. Pikakarvalised kassid vajavad veidi rohkem tähelepanu. Samas, nii pika- kui lühikarvalisele tömpsabalisele meeldib väga, kui nendega tegeletakse. Sarnaselt teistele kassidele tuleks ka neid regulaarselt vaktsineerida ja teha parasiiditõrjet.