Khao manee

Khao manee

Khao manee tõugu kassid on saledad ja lihaselised. Neil on täiesti valge, lühike, pehme ja madal karvastik. Kõrvad on keskmise suurusega ja nina kergelt kaardus. Silmade värvus on nende kasside eristavaks omaduseks ja võib varieeruda sinisest, kollase või roheliseni. Esineb ka sinise ja teise värvi kombinatsioone. Taimaal peetakse eri värvi silmadega khao maneed kõige paremaks. Neid kingitakse tihti kui õnne toovaid loomi. Mõnikord on valgel kassipojal väike tumedam täpp pea peal, mis kaob esimese aasta lõpuks ära. See on normaalne.

Khao manee
  • Karvkatte pikkus: Lühike
  • gooming: Alla ühe korra nädalas
Khao manee
  • aktiivsus: Kõrge
Khao manee
  • müra: Keskmine

Päritolu

Khao manee on haruldane Taimaalt pärit kassitõug, millel on väidetavalt mitmesaja-aastane ajalugu. Seda mainitakse ajaloolises raamatus “Tamra Maew” (tai kassiluuletuste kogumik, u 1350–1767) nimega Khao Plort (üleni valge). Nimi khao manee tähendab tai keeles valget juveeli. Viimase all mõeldakse kassi imeilusaid silmi. Öeldakse, et selle tõu aretamisel on osalenud Tai kuningakoda. Taimaal on see tähtsuselt neljas kassitõug pärast Siiami kassi, burmat ja koratit.

Päritoluriik

Tai

Teised nimed

Valge juveel, Khao Plort, Teemantsilm

Iseloom

Khao manee tõugu kassid on aktiivsed, hakkajad ja neile meeldib suhelda. Nad on intelligentsed ja mänguhimulised. Need kassid armastavad inimesi ja näitavad oma kiindumust välja mõnusa nurrumise ning teiste meeldivate häältega.

Tervis

Kassidel on tuvastatud seos valge karvastiku, siniste silmade ja kurtuse vahel. Samas, kõik siniste silmadega valged kassid ei ole kurdid, kuigi see võimalus on olemas. Kasside tõuorganisatsioonid soovitavad aretuses osalevate khao manee kasside kuulmist testida.

Toitumine

Iga kass on ainulaadne, igaühel neist on seoses toiduga oma soovid ja vajadused. Samas on kassid lihasööjad ja nende toit peab sisaldama 41 kindlat toitainet. Antud toitainete vahekord muutub vastavalt vanusele, elustiilile ja üldisele tervisele. Energiline kasvueas kassipoeg vajab erinevas koguses toitaineid kui vähem aktiivne eakas kass. Lisaks tuleb jälgida seda, et toidukogus vastaks toitmisjuhendile, arvestaks märg- ja kuivtoidu hulka ja aitaks kassil hoida ideaalset kehavormi.