Korat

Korat

Korati lühike karvastik on pehme, läikiv ja keha ligi hoidev. See esineb ainult sinises toonis hõbedaste karvaotstega. Ninal, mokkadel ja käpapatjadel olev nahk on kas tumehall või lavendlikarva. Korat sarnaneb paljuski Vene sinisega, kuid tal puudub aluskarv. Kass on palju ümarama kujuga ja tema suured silmad on pigem oliivi- kui smaragdrohelised. Korati pea on iseloomuliku südame kujuga. Keha on tugev ja lihaseline, kuid mitte nii sihvakas kui Siiamil või nii toekas kui Briti lühikarvalisel.

Korat
  • Karvkatte pikkus: Lühike
  • gooming: Alla ühe korra nädalas
Korat
  • aktiivsus: Keskmine
Korat
  • müra: Madal

Päritolu

Kuigi korat on saanud nime ühe Tai provintsi järgi, tuntakse teda kodumaal nimega Si-Sawat (hea õnn). Tailastel oli kombeks kinkida pruudile hea õnne märgina paar korateid. Inglastele esitleti seda kassi esmakordselt kui sinist Siiami kassi. Juhtus see ühel 19. sajandi kassinäitusel. Ameerikasse jõudsid koratid 50ndatel aastatel, sealt saabusid kaasid Suurbritanniasse 1972. aastal. Korat üks vähestest kassitõugudest, kes esineb ainult ühes värvitoonis, hõbesinisena.

Päritoluriik

Tai

Teised nimed

Si-Sawat

Iseloom

Koratid on tasase ja leebe iseloomuga, kuid samas väga intelligentsed ning mänguhimulised kassid. Nad on suurepärased kodukassid ja võivad väga kiinduda inimestesse, kellega koos elavad.

Tervis

Koratid on üsna pikaealised kassid, paljud neist elavad kuni 18–19 aastani. Koratid võivad põdeda gangliosidoosi ehk pärilikku ensüümipuudulikkust, mis mõjutab närvisüsteemi ja võib põhjustada halvatuse. Kuna probleemi tuvastamiseks on olemas test, tuleks enne kassipoja hankimist kontrollida, kas pesakonna vanemad on testitud ning haigusest vabad.

Toitumine

Iga kass on ainulaadne, igaühel neist on seoses toiduga oma soovid ja vajadused. Samas on kassid lihasööjad ja nende toit peab sisaldama 41 kindlat toitainet. Antud toitainete vahekord muutub vastavalt vanusele, elustiilile ja üldisele tervisele. Energiline kasvueas kassipoeg vajab erinevas koguses toitaineid kui vähem aktiivne eakas kass. Lisaks tuleb jälgida seda, et toidukogus vastaks toitmisjuhendile, arvestaks märg- ja kuivtoidu hulka ja aitaks kassil hoida ideaalset kehavormi.

gooming

Korati lühike karvastik ei vaja erilist hooldust. Samas kassile väga meeldib, kui teda pehme harjaga tähelepanelikult harjatakse. Sarnaselt teistele kassidele tuleks ka neid regulaarselt vaktsineerida ja teha parasiiditõrjet.