Laperm

Laperm

Nii natu Siiami kassil, saab lapermide elegantne välimus alguse kiilukujulisest peast. Lokkis karvastiku pikkus ja tihedus võib muutuda vastavalt hooajale ning kassi vanusele. Lokid on erineva pikkusega, kuid aluskarv puudub. Kõige rohkem on karv lokkis kõhu peal, lõua all ja rinnal ning kõrvade allaservas. Kui pikakarvalisel lapermil on uhke kohev saba, siis lühikarvalisel meenutab see pudeliharja. Mõlemal juhul on lapermidel uhked, pikad ja lokkis vurrud. Värvidest on võimalikud kõik kombinatsioonid. Silmade toonid ulatuvad kuldkollasest kuni helesiniseni, kuid esineb ka eri värvi silmadega kasse.

Laperm
  • Karvkatte pikkus: Lühike
  • gooming: Üks kord nädalas
Laperm
  • aktiivsus: Keskmine
Laperm
  • müra: Keskmine

Päritolu

Lapermi kõige silmatorkavamaks omaduseks on lokkis ja laineline karvastik. Kassitõu esiisa sündis 1986. aastal ühes Oregoni talus. Kuuest kassipojast oli üks karvutu. Kuid kaheksa nädalaga kasvasid kassipojale väga pehmed lokkis karvad. Kolme-nelja kuu vanusena oli tal aga täiuslik lokkis kasukas nagu täna kõigil lapermidel. Erinevalt teistest lokkis karvaga kassitõugudest nagu devonreks ja kornreks võib lapermi kasukas olla lühi- või pikakarvaline. Väljaspool Ameerikat on see kassitõug üsna haruldane.

Päritoluriik

USA

Iseloom

Lapermid on leebe iseloomuga kassid. Nad armastavad inimesi ja otsivad meeleldi nende lähedust. Lapermid naudivad hellitusi, kuid õpivad kiiresti palli mängima ja mitmeid teisi trikke tegema. Uudishimulike kassidena tahavad nad alati teada, mis nende ümber toimub. Kuigi lapermid on üldiselt vaiksed, võivad nad häälekalt tähelepanu nõuda, kui nad seda vajavad.

Tervis

Antud tõu puhul ei ole pärilikke haigusi veel tuvastatud.

Toitumine

Iga kass on ainulaadne, igaühel neist on seoses toiduga oma soovid ja vajadused. Samas on kassid lihasööjad ja nende toit peab sisaldama 41 kindlat toitainet. Antud toitainete vahekord muutub vastavalt vanusele, elustiilile ja üldisele tervisele. Energiline kasvueas kassipoeg vajab erinevas koguses toitaineid kui vähem aktiivne eakas kass. Lisaks tuleb jälgida seda, et toidukogus vastaks toitmisjuhendile, arvestaks märg- ja kuivtoidu hulka ja aitaks kassil hoida ideaalset kehavormi.

gooming

Lapermi karvastik vajab minimaalselt hooldust. Karvapusasid väga ei teki ja karvu langeb vähem välja kui teistel tõugudel. Vannitamine ja käterätiga kuivatamine aitab lokkidel vormis püsida. Samas fööniga kuivatamine ajab karvad turri. Sarnaselt teistele kassidele tuleks ka laperme regulaarselt vaktsineerida ja teha parasiiditõrjet.