Meini kass

Meini kass

Meini kass on kõige suurem kassitõug, tal on lihaseline keha ja toekad käpad. Kassi pead ilmestavad kandiline koon ning suured kõrgel asuvad kõrvad. Pikk ja paks karvastik koosneb aluskarvast ning läikivast veekindlast pealiskarvast. Kasukas muutub selja peal, külgedel ja sabal pikemaks. Kõrvade tagant saab alguse kohev, rinda ehtiv kaelus, mis on isastel suurem kui emastel. Meini kassil on pikk ja uhkelt hõljuvate karvadega saba. Kõrvaotstes on tutid nii nagu ka käppadel varvaste vahel. Meini kassid võivad olla üle 30 värvikombinatsioonis. Silmad on kas rohelised, kuldsed või vasekarva. Valgetel kassidel võivad silmad olla sinised või erinevat värvi.

Meini kass
  • Karvkatte pikkus: Pikk
  • gooming: Üle ühe korra nädalas
Meini kass
  • aktiivsus: Keskmine
Meini kass
  • müra: Madal

Päritolu

Meini pikakarvalised esivanemad toodi laevaga USA Maine’i osariiki 19. sajandi 50ndatel aastatel. Ristamisel kohalike lühikarvaliste kassidega aretati välja suured, tugeva kehaehituse ja poolpika karvastikuga kassid. Nime meini kass (ingl maine coon) sai tõug tänu sellele, et kassi saba sarnanes pesukaru sabale (ingl raccoon). Aja jooksul muutus karvastik paksuks ja tihedaks, et Maine’i raskele talvele vastu pidada. Juba 1860ndatel aastatel korraldati meinide näitusi ning tõug sai lemmikuna väga populaarseks. Meini kass toodi Ühendkuningriiki eelmise sajandi 80ndatel aastatel.

Päritoluriik

Ameerika

Iseloom

Meini kassid on väga sõbralikud, leebed ja mänguhimulised. Nad naudivad inimeste seltskonda ning on suurepärased lemmikud. Ilmselt karmi mineviku tõttu on meini kassid harjunud kõva pinnasega ning võivad magada kõige üllatavamates kohtades. Nende meelistegevuseks on väljas liikumine ja küttimine. Meini kassid on tuntud ka selle poolest, et nad oskavad omal moel säutsuda.

Tervis

Sellel tõu esindajatel võib esineda südametegevuse häiret ehk hüpertroofilist kardiomüopaatiat. Üsna sageli tuleb ette ka puusaliigese düsplaasiat. Enne kassipoja hankimist tuleks saada aretajalt kinnitus mõlema probleemi puudumise kohta.

Toitumine

Iga kass on ainulaadne, igaühel neist on seoses toiduga oma soovid ja vajadused. Samas on kassid lihasööjad ja nende toit peab sisaldama 41 kindlat toitainet. Antud toitainete vahekord muutub vastavalt vanusele, elustiilile ja üldisele tervisele. Energiline kasvueas kassipoeg vajab erinevas koguses toitaineid kui vähem aktiivne eakas kass. Lisaks tuleb jälgida seda, et toidukogus vastaks toitmisjuhendile, arvestaks märg- ja kuivtoidu hulka ja aitaks kassil hoida ideaalset kehavormi.

gooming

Arvestades karvastiku pikkust, saab meini kass selle hooldamisega üsna hästi hakkama. Kuid korras hoidmiseks tuleb tuleb seda regulaarselt harjata. Sarnaselt teistele kassidele tuleks ka meini kasse regulaarselt vaktsineerida ja teha parasiiditõrjet.

Lisainfo

Kui sa planeerid oma meini kassile järglasi, konsulteeri testide osas loomaarstiga, et tagada hea tervisega pesakond.