Mantškin

Mantškin

Mantškin on keskmise suurusega kass, kellel on väga lühikesed jalad ning pikk selg. Tema liikumist võrreldakse pigem tuhkruga, sest tavaline kassilik graatsia seal puudub. Mantškinitel on tugev keha ja kumer rind. Karvastik võib olla kas pikk või lühike, mõlemal juhul on see siidiselt pehme, kuid ilmastikukindel. Pikakarvalisel mantškinil on uhke lehviksaba. Karvastiku puhul võivad esineda kõik värvitoonid ja mustrid, ovaalsed silmad võivad samuti olla eri toonides.

Mantškin
  • Karvkatte pikkus: Pikk
  • gooming: Üks kord nädalas
Mantškin
  • aktiivsus: Keskmine
Mantškin
  • müra: Madal

Päritolu

See kassitõug on tekitanud väga vastuolulist suhtumist, kuna teda võib pidada kui kassimaailma taksikoeraks. Lühijalgsust tekitav mutatsioon avastati Ameerikas 1983. aastal. Nime mantškin sai kassitõug raamatus “Võlur Oz” esinevate väikeste tegelaste järgi. Lühijalgsete kasside kohta tuli teateid juba 30ndatel Inglismaalt ja 50ndatel Venemaalt, kuid mõlemal juhul jäi tõuaretus pooleli. Antud kassitõug ei ole FIFe poolt tunnustatud.

Päritoluriik

USA

Iseloom

Mantškinid on armsad ja lahked kassid. Nad võivad täiskasvanunagi olla uudishimulikud ja mänguhimulised. Innuka suhtlejana naudib mantškin head seltskonda. Nad õpivad kiiresti palli mängima ja korraldusi täitma. Kuigi mantškinid suudavad ka lauale hüpata, eelistavad paljud neist leida lihtsama tee üles jõudmiseks. Lühikestele jalgadele vaatamata suudavad nad kiiresti joosta.

Tervis

Tõule iseloomulik lühijalgsus on luustiku deformeerumine, millega seostatakse teisi luustiku- ja seljaprobleeme. Sel põhjusel ei tunnista kõik kassiorganisatsioonid seda tõugu. Kuna sarnase kehaehitusega koeratõugudel esineb artriiti, eeldatakse seda ka mantškinite puhul. Sarnaselt teistele kassidele tuleb ka mantškineid vaktsineerida, teha parasiiditõrjet ja käia regulaarselt loomakliinikus tervisekontrollis.

Toitumine

Iga kass on ainulaadne, igaühel neist on seoses toiduga oma soovid ja vajadused. Samas on kassid lihasööjad ja nende toit peab sisaldama 41 kindlat toitainet. Antud toitainete vahekord muutub vastavalt vanusele, elustiilile ja üldisele tervisele. Energiline kasvueas kassipoeg vajab erinevas koguses toitaineid kui vähem aktiivne eakas kass. Lisaks tuleb jälgida seda, et toidukogus vastaks toitmisjuhendile, arvestaks märg- ja kuivtoidu hulka ja aitaks kassil hoida ideaalset kehavormi.

gooming

Mantškineid tuleb hooldada, sest nad ei ole nii paindlikud kui teised kassid, et ise oma karvastiku eest hoolitseda. Eriti puudutab see neid kasse, kellel on pikakarvaline kasukas