Norra metskass

Norra metskass

Norra metskass on keskmisest kassist suurem. Tema elegantne poolpikk karvastik muutub suvekuudel veidi lühemaks. Keha on pikk, lihaseline ja tugeva luustikuga. Kassil on pikad jalad ja kohev saba. Pea on kolmnurkne ja piklik, kõrvad asuvad kõrgel ning on tuttidega ehitud. Pehme läikiva kasuka all on kohev aluskarv, mis on vetthülgav. Uhke välimuse annavad kassile kohev kaelus, püksid ja isegi karvatutid käppadel. Karvastik võib olla igas värvitoonis peale šokolaadpruuni, lavendli või Siiami kassi toonide. Norra metskassi silmad võivad olla mistahes värvitoonis.

Norra metskass
  • Karvkatte pikkus: Pikk
  • gooming: Üle ühe korra nädalas
Norra metskass
  • aktiivsus: Kõrge
Norra metskass
  • müra: Madal

Päritolu

Norra metskass on pika ajalooga kassitõug. Ta esineb haldjakassina ühes Norra legendis ja trolli kassina Skandinaavia muinasjuttudes. Ilmselt on kassitõu esivanemateks Briti saartelt toodud lühikarvalised kassid ning koos ristirüütlitega Skandinaaviast tulnud pikakarvalised kassid. Kuna kassitõug pärineb põhjamaalt, on see hästi kohanenud külma talvega ning saab iga ilmaga hakkama. Kahekordne karvastik hoiab tuule ja lume eemal ning kuivab kiiresti. Tõug registreeriti esmakordselt 1930. aastal Norras ja osales esmakordselt kassinäitusel 1938. aastal. Norra metskassid hakkasid alles 70ndatel levima teistesse riikidesse.

Päritoluriik

Skandinaavia

Iseloom

Norra metskassid armastavad inimesi ja naudivad väga nende seltskonda. Vahetevahel võivad nad isegi nõuda hellitusi, kuid üldiselt on need kassid üsna iseseisvad. Nad on harjunud väljas elama, seiklema ja küttima ning on väidetavalt suurepärased ronijad. Sõbralike ja mänguhimuliste loomadena on nad suurepärased kaaslased. Norra metskassid arenevad aegamisi ja võivad saada täiskasvanuks alles nelja-aastaselt.

Tervis

Norra metskass on vastupidav kassitõug, kellel teadaolevalt puuduvad pärilikud terviseprobleemid.

Toitumine

Iga kass on ainulaadne, igaühel neist on seoses toiduga oma soovid ja vajadused. Samas on kassid lihasööjad ja nende toit peab sisaldama 41 kindlat toitainet. Antud toitainete vahekord muutub vastavalt vanusele, elustiilile ja üldisele tervisele. Energiline kasvueas kassipoeg vajab erinevas koguses toitaineid kui vähem aktiivne eakas kass. Lisaks tuleb jälgida seda, et toidukogus vastaks toitmisjuhendile, arvestaks märg- ja kuivtoidu hulka ja aitaks kassil hoida ideaalset kehavormi.

gooming

Norra metskassi tuleb regulaarselt hooldada. Parem on harjutada kassi varases eas harja ning kammiga. Siis võtab ta karvastiku hooldamist kui ühte osa omaniku ja kassi vahelisest suhtest.