Ookerkass

Ookerkass

Ookerkassi puhul jääb kõige pealt silma tema täpiline karvastik. Laia rinnaga keha toetavad tugevad ja lihaselised jalad. Kolmnurkse kujuga pea lõpeb kandilise lõuaga. Suured tuttidega kõrvad annavad kassile metsiku ilme. Ookerkassil on lühike ja satiinpehme karv, mis võib esineda mitmes värvitoonis. Ookerkassi külgi, õlgu ja tagaosa katab iseloomulik täpiline muster. Täppe leidub ka jalgadel, kõhu peal ning isegi sabal, mis lõpeb musta tutiga. Kassi laupa kaunistab triipudest moodustunud M.

Ookerkass
  • Karvkatte pikkus: Lühike
  • gooming: Alla ühe korra nädalas
Ookerkass
  • aktiivsus: Kõrge
Ookerkass
  • müra: Keskmine

Päritolu

Ookerkass on suhteliselt uus kassitõug, mis sai alguse 60ndatel aastatel Ameerikas korraldatud katselistest paaritustest. Kuigi aretajad soovisid luua abessiinia kassi täppidega Siiami kassi, sündis hoopis kuldsete täppidega elevandiluukarva kassipoeg. Kuna kass nägi välja nagu metsik otselot, sai tõug nimeks ookerkass. Pärast Ameerika lühikarvaliste kaasamist aretusse sai ocicat ilusad hallid toonid, tugeva luustiku ja lihased. 1988. aastal saabusid esimesed ookerkassid Ühendkuningriiki.

Päritoluriik

Ameerika

Teised nimed

Oci

Iseloom

Kuigi ookerkass sarnaneb tänu aretusele välimuselt metsiku kassiga, on tal kodukassi iseloom. See on intelligentne ja mänguhimuline, uudishimulik ja sõbralik kass, kes teinekord nõuab tähelepanu. Nagu kõik aktiivsed kassid, eelistab ka ookerkass olla seltskonna keskel koos inimestega. Kui aga kass peab terveks päevaks üksi jääma, võib lahenduseks olla teine kassist kaaslane.

Tervis

Praegu pole teada, et sellel kassitõul esineks pärilikke terviseprobleeme.

Toitumine

Iga kass on ainulaadne, igaühel neist on seoses toiduga oma soovid ja vajadused. Samas on kassid lihasööjad ja nende toit peab sisaldama 41 kindlat toitainet. Antud toitainete vahekord muutub vastavalt vanusele, elustiilile ja üldisele tervisele. Energiline kasvueas kassipoeg vajab erinevas koguses toitaineid kui vähem aktiivne eakas kass. Lisaks tuleb jälgida seda, et toidukogus vastaks toitmisjuhendile, arvestaks märg- ja kuivtoidu hulka ja aitaks kassil hoida ideaalset kehavormi.

gooming

Ookerkassi lühike ja vastu keha liibuv karvastik on peaaegu hooldusvaba. Sarnaselt teistele kassidele tuleb ka ookerkasse vaktsineerida, teha parasiiditõrjet ja käia regulaarselt loomakliinikus tervisekontrollis.