Pikakarvaline orientaal

Pikakarvaline orientaal

Pikakarvalistel orientaalidel on Siiami tüüpi sihvakas ja elegantne keha, kolmnurkne kiilukujuline pea ja kõrvad. Karvastik on pikk ja siidine, kuid erinevalt Pärsia kassist, puudub kohev aluskarv ning karvad langevad otse kehale. Ametlikult nimetatakse seda poolpikaks karvaks. Saba on uhke ja sulgjas. Karvastik võib olla mistahes värvides, alates ühevärvilisest ja suitsuvärvilisest kuni triibulise kasukakirjani. Kõigil pikakarvalistel orientaalidel on mandlikujulised rohelised silmad. Erandiks on valge karvastikuga kassid, kelle silmad võivad olla rohelised, sinised või erinevat värvi.

Pikakarvaline orientaal
  • Karvkatte pikkus: Pikk
  • gooming: Üle ühe korra nädalas
Pikakarvaline orientaal
  • aktiivsus: Kõrge
Pikakarvaline orientaal
  • müra: Kõrge

Päritolu

Pikakarvalised orientaalid toodi Türgi linnast Ankarast juba 19. sajandil. Need olid esimesed pikakarvalised kassid Lääne-Euroopas. Tõug kadus, kui 20. sajandi alguses saabusid Euroopasse uhkema kasukaga Pärsia kassid. Kaasaegne pikakarvaline orientaal on geneetiliselt taasloodud Ühendkuningriigi aretajate poolt, kes ristasid selleks abessiinia kasse (pikakarvaline geen) ja Siiami kasse (kehatüüp). Algsed kassid viidi USA-sse, kus neid aretati edasi ning kutsutakse praegu Türgi angooradeks. Pikakarvalist orientaali nimetati varem Briti angooraks, kuid 2002 sai tõug teise nime vältimaks segadusi Türgi angooraga. Ühevärvilist pika karvaga orientaali teatakse Euroopas jaava kassi nime all.

Päritoluriik

Inglismaa

Iseloom

Nagu kõik orientaalid, on ka need kassid elavad ja seltskondlikud loomad. Nad tunnevad kõige vastu huvi ja tahavad alati teada, mis toimub. Pikakarvalised orientaalid on väga jutukad kassid, kellel võib kergesti igav hakata. Nendega tuleb tegeleda, mängida ja neile seltsiks olla. Kui sa oled terve päeva kodust ära, võiks võtta kaks kassi samast pesakonnast, kes on üksteisele seltsiks.

Tervis

Kuigi pikakarvalised orientaalid elavad küll kaua ja tervena, seostatakse orientaalide perekonnaga mitmeid terviseprobleeme. Kuna tõug on lähedalt sugulane Siiami kassiga, kattuvad ka tõugude haigused.

Toitumine

Iga kass on ainulaadne, igaühel neist on seoses toiduga oma soovid ja vajadused. Samas on kassid lihasööjad ja nende toit peab sisaldama 41 kindlat toitainet. Antud toitainete vahekord muutub vastavalt vanusele, elustiilile ja üldisele tervisele. Energiline kasvueas kassipoeg vajab erinevas koguses toitaineid kui vähem aktiivne eakas kass. Lisaks tuleb jälgida seda, et toidukogus vastaks toitmisjuhendile, arvestaks märg- ja kuivtoidu hulka ja aitaks kassil hoida ideaalset kehavormi.

gooming

Vaatamata pikale siidisele kasukale ei vaja pikakarvaline orientaal nii palju hooldust kui Pärsia kass. Põhjuseks on aluskarva puudumine. Samas, korrapärane harjamine aitab eemaldada surnud karvad ja hoiab karvasiku parimas vormis. Sarnaselt teistele kassidele tuleb ka orientaale vaktsineerida, teha parasiiditõrjet ja käia nendega kord aastas tervisekontrollis.