Lühikarvaline orientaal

Lühikarvaline orientaal

Orientaalid on küll keskmist kasvu, kuid tunduvalt raskemad kui välimuse järgi võiks arvata. Keha sarnaneb Siiami kassile: pikk piitsjas saba ja sihvakad jalad. Pea on kiilukujuline, profiil sirge ja kõrvad suured ning üksteisest kaugel asuvad. Orientaali karvastik on väga lühike ja ihu ligi hoidev, karv peen ja särav. Lühikarvalisi orientaale võib näha väga paljudes erinevates värvitoonides ja mustrites.

Lühikarvaline orientaal
  • Karvkatte pikkus: Lühike
  • gooming: Alla ühe korra nädalas
Lühikarvaline orientaal
  • aktiivsus: Kõrge
Lühikarvaline orientaal
  • müra: Kõrge

Päritolu

Orientaal on tegelikult teist värvi karvastiku ja roheliste silmadega Siiami kass (välja arvatud idamaine valge tõug, kellel on sinised silmad). Kehakuju ja temperament on täpselt samad kui Siiami kassil. Orientaal loodi Siiami kasside ristamisel teiste tõugudega, püüdes jõuda teist värvi karvastikuni. Kuigi musti Siiameid oli nähtud kaua, asuti alles 50ndatel aastatel tõsisemalt teisi värvitoone aretama. Musta vormi teatakse musta orientaali nime all. Järgmisena loodi šokolaadpruun Siiam ehk havanna (see pole havanna pruun, teine Ameerika kassitõug). Selektiivse aretusega on tänaseks saavutatud palju erinevaid värvitoone ja kasukamustreid.

Päritoluriik

Ameerika, Suurbritannia

Iseloom

Nagu Siiami kass, on ka orientaal nutikas ja uudishimulik kass, kes oskab endale tähelepanu tõmmata. Neile meeldib inimestega rääkida, nad soovivad olla pere liikmed ja võivad innukalt mängida kas palli või kokku kägardatud paberiga. Orientaalidele ei meeldi igavus ega üksi olemine. Kui sa oled päev läbi tööl, tasuks mõelda teise orientaali hankimisele.

Tervis

Orientaalid võivad elada kõrge vanuseni. Sellele vaatamata esineb orientaalide perekonnas mitmeid terviseprobleeme, mis on samad kui nende lähisugulastel Siiami kassidel.

Toitumine

Iga kass on ainulaadne, igaühel neist on seoses toiduga oma soovid ja vajadused. Samas on kassid lihasööjad ja nende toit peab sisaldama 41 kindlat toitainet. Antud toitainete vahekord muutub vastavalt vanusele, elustiilile ja üldisele tervisele. Energiline kasvueas kassipoeg vajab erinevas koguses toitaineid kui vähem aktiivne eakas kass. Lisaks tuleb jälgida seda, et toidukogus vastaks toitmisjuhendile, arvestaks märg- ja kuivtoidu hulka ja aitaks kassil hoida ideaalset kehavormi.

gooming

Orientaali lühike läikiv karvastik ei vaja palju hooldust, küll aga meeldib kassile see, et temaga tegeletakse. Sarnaselt teistele kassidele tuleb ka orientaale vaktsineerida, teha parasiiditõrjet ja käia nendega kord aastas tervisekontrollis.