Pixiebob

Pixiebob

Pixiebob on suurt kasvu kass, kes meenutab mitmel moel ilvest. Kõige silmatorkavamaks sarnasuseks on lühike saba (pikkus võib varieeruda pea olematust kuni pikani). Keha on lihaseline, nägu pirnikujuline ja kõrvad karvatuttidega. Tihe karvastik hoiab kehast eemale, kollakat või punakat tausta katab täpiline muster. Enamikul kassidest on musta värvi käpaalused, tutid kõrvaotsdes, mustad mokad, valged karvad silmade ümber ning mustad silmanahad. Tavaliselt on pixiebob lühikarvaline kass, kuid esineb ka pikakarvalisi isendeid. Silmavärv on kas kuldkollane või rohekaskollane. Pixiebob on üks väheseid kassitõuge, mille tõustandardis on lubatud polüdaktüülsed kassid, kellel võib olla kuni seitse varvast.

Pixiebob
  • Karvkatte pikkus: Lühike
  • gooming: Alla ühe korra nädalas
Pixiebob
  • aktiivsus: Keskmine
Pixiebob
  • müra: Madal

Päritolu

Pixiebob sai kassitõuna alguse 80ndatel aastatel USAs. Lisaks kodukassidele kaasati aretusse metsikuma välimusega talukasse ja teisi kasse, kes meenutasid Põhja-Ameerika ilvest. Nime on tõug saanud Pixie-nimeliselt kassipojalt, kes samuti aretuses osales. Pixiebob jõudis Euroopasse 2001. aastal, kuid pole siin eriti levinud.

Päritoluriik

USA

Iseloom

Pixiebob on aktiivne, enesekindel ja sotsiaalne kass. Mõned neist on innukamad suhtlejad, teised on tagasihoidlikumad. See kass on kuulus oma säutsude ja teiste häälte poolest. Enamus pixiebob`e näub harva ja mõned neist ei tee seda üldse. Samas, osad häälitsused meenutavad ka nurrumist.

Tervis

Pixiebob`i tervise kohta on teada võrdlemisi vähe, samas pole teada, et esineks tõule omaseid terviseprobleeme. Mõned pixiebob`id on polüdaktüülsed, mis tähendab seda, et neil on tavalisest rohkem varbaid. Selle omaduse sallimine aretuses pole siiski soovitav, sest lisavarbad võivad põhjustada probleeme.

Toitumine

Iga kass on ainulaadne, igaühel neist on seoses toiduga oma soovid ja vajadused. Samas on kassid lihasööjad ja nende toit peab sisaldama 41 kindlat toitainet. Antud toitainete vahekord muutub vastavalt vanusele, elustiilile ja üldisele tervisele. Energiline kasvueas kassipoeg vajab erinevas koguses toitaineid kui vähem aktiivne eakas kass. Lisaks tuleb jälgida seda, et toidukogus vastaks toitmisjuhendile, arvestaks märg- ja kuivtoidu hulka ja aitaks kassil hoida ideaalset kehavormi.

gooming

Pixiebob`i lühikest karvastikku on lihtne hooldada. Pikema karvaga kassid vajavad selles osas rohkem abi. Sarnaselt teistele kassidele tuleb ka pixiebob`e vaktsineerida, teha parasiiditõrjet ja käia nendega kord aastas tervisekontrollis.