Ragdoll

Ragdoll

Imposantse olekuga ragdoll on suur ja tugev, eristuva värvimustriga kass. Samas on see kass ka väga pehme ja loid nagu lõtv kaltsunukk. Pea on lai ja lameda pealaega. Nii kõrvade vahe kui ka sügavsinised silmad on suured. Laia rinnaga keha on pikk ja lihaseline, kael lühike ja jalad toekad. Käpad on suured, ümarad ja tuttidega, saba on pikk ja kohev. Ragdoll`i keskmine või pikk karvastik on siidpehme ja tihe. Täiskasvanud kassidel on kohevama karvaga kaelus ja püksid. Karvastik võib esineda kolmes mustris ja neljas värvitoonis. Lisaks on olemas ka valgekäpaline ragdoll.

Ragdoll
  • Karvkatte pikkus: Pikk
  • gooming: Kord päevas
Ragdoll
  • aktiivsus: Madal
Ragdoll
  • müra: Madal

Päritolu

Esimesed ragdoll`i kassipojad sündisid 60ndatel Californias. Tõenäoliselt olid nende vanemateks valge Pärsia emakass ja Birma tüüpi isakass. Kui ragdoll üles tõsta, laseb ta end lõdvaks ja pehmeks nagu kaltsunukk (ragdoll), mille järgi ta on endale nime saanud. Mõned arvavad, et sellise omaduse võis põhjustada õnnetus, mille emakass poegi oodates üle elas. Samas, mis tahes vigastus ei saa geneetilisel moel kassipoegadele üle kanduda. Realistlikumal seisukohal on need, kes väidavad, et paljud omanikke usaldavad kassid käituvad täpselt samuti. Ragdoll on lihtsalt eriti usaldav kassitõug.

Päritoluriik

USA

Iseloom

Ragdoll on tõenäoliselt kõige mugavama ellusuhtumisega kassitõug. Need kassid on peaaegu igas olukorraga rahul ega nõua kunagi midagi enamat. Neil on väga pehme ja mõnus iseloom, nad on pühendunud ja lojaalsed lemmikud. Ringleb arvamus, et need kassid on valu suhtes immuunsed – see on täiesti vale! Ragdoll`i lõõgastunud ja mugav olek tuleb suurest usaldusest, mitte tunnete puudumisest.

Tervis

Ragdoll`i seostatakse päriliku südamehaigusega (hüpertroofiline kardiomüopaatia), mis võib varases eas põhjustada südamepuudulikkust. Küsi haiguse kohta lähemalt aretajalt, kui kavatsed hankida ragdoll`i kassipoega.

Toitumine

Iga kass on ainulaadne, igaühel neist on seoses toiduga oma soovid ja vajadused. Samas on kassid lihasööjad ja nende toit peab sisaldama 41 kindlat toitainet. Antud toitainete vahekord muutub vastavalt vanusele, elustiilile ja üldisele tervisele. Energiline kasvueas kassipoeg vajab erinevas koguses toitaineid kui vähem aktiivne eakas kass. Lisaks tuleb jälgida seda, et toidukogus vastaks toitmisjuhendile, arvestaks märg- ja kuivtoidu hulka ja aitaks kassil hoida ideaalset kehavormi.

gooming

Ragdoll vajab regulaarset hooldamist, et tema kaunis kasukas oleks korras. Kui alustada harjamist varases eas, harjub kassipoeg sellega ära ja talle hakkab tähelepanu meeldima. Igapäevane harjamine ei lase pusadel tekkida, karvatortide tülikas eemaldamine jääb ära. Sarnaselt teistele kassidele tuleb ka ragdoll`e vaktsineerida, teha parasiiditõrjet ja käia nendega kord aastas tervisekontrollis.

Lisainfo

Kui sa kavatsed oma ragdoll`iga pesakonda hankida, konsulteeri südamehaiguse uuringute osas veterinaariga.