Vene sinine

Vene sinine

Vene sinine on keskmist või suurt kasvu kass. Graatsiline, sihvakate jalgadega kass kõnnib justkui kikivarvul. Kassi pea on kiilukujuline ja silmatorkavate vurrupatjade ning suurte kõrvadega. Erkrohelised mandlikujulised silmad asuvad üksteisest kaugemal. Vene sinise karvastik erineb oma tekstuurilt kõigist teistest tõugudest. See on kahekihiline, aluskarv on lühike ja äärmiselt pehme. Kuigi juba tõunimi määrab värvitooniks sinise, ilmub aegajalt pesakondadesse ka musti ja valgeid kasse. Tavaliselt on karvastik ühtlaselt sinine ja läigib hõbedaselt.

Vene sinine
  • Karvkatte pikkus: Lühike
  • gooming: Alla ühe korra nädalas
Vene sinine
  • aktiivsus: Kõrge
Vene sinine
  • müra: Madal

Päritolu

Vene sinine kassitõug kandis algselt nime arhangelski kass. Legendi kohaselt toodi see kass Euroopasse laevaga Vene sadamalinnast Arhangelskist. Huvitaval moel on sama kassitõugu nimetatud ka hispaania kassiks ja malta kassiks. Viimast nime kasutati USA-s kuni eelmise sajandi alguseni. Samas, üsna kindlad tõendid seovad selle kassitõu Venemaaga. Palju sama värvi ja sarnase karvastikuga kasse leidub Skandinaavias. Nende tihe kasukas näitab kohastumist põhjamaise kliimaga. Kuigi Vene sinise tunnusvärviks on sinine, võib esineda ka musti ja valgeid kasse. Need värvid tekkisid Teise maailmasõja järel, kui väheseid alles jäänud kasse tuli populatsiooni säilitamise nimel paaritada Briti siniste ja Siiami kassidega.

Päritoluriik

Venemaa

Iseloom

Vene sinised kassid on tundlikud ja tasased ning võivad käituda väga tagasihoidlikult. Samas võivad nad olla äärmiselt lojaalsed sellele inimesele, kelle nad on välja valinud. Võõrastesse suhtuvad nad ettevaatlikult, usalduslike suhete loomine võtab aega. Kui nad tunnevad end koduselt ja kindlalt, mängivad nad meeleldi mänguasjadega, hüppavad, ronivad ja võivad olla väga liikuvad.

Tervis

Vene sinine näib olevat terve kassitõug.

Toitumine

Iga kass on ainulaadne, igaühel neist on seoses toiduga oma soovid ja vajadused. Samas on kassid lihasööjad ja nende toit peab sisaldama 41 kindlat toitainet. Antud toitainete vahekord muutub vastavalt vanusele, elustiilile ja üldisele tervisele. Energiline kasvueas kassipoeg vajab erinevas koguses toitaineid kui vähem aktiivne eakas kass. Lisaks tuleb jälgida seda, et toidukogus vastaks toitmisjuhendile, arvestaks märg- ja kuivtoidu hulka ja aitaks kassil hoida ideaalset kehavormi.

gooming

Nagu enamus lühikarvalisi kasse ei vaja Vene sinine erilist hooldust, et kasukas oleks suurepärases vormis. Samas, pehme harjaga harjamine meeldib neile kindlasti. Sarnaselt teistele kassidele tuleb ka Vene siniseid vaktsineerida, teha parasiiditõrjet ja käia regulaarselt loomakliinikus tervisekontrollis.