Savanni kass

Savanni kass

Savanni kass on sihvakas ja pikkade jalgadega. Iga kassi suurus võib sõltuda sellest, kui lähedal ta on algsele aretusliinile, mis olid suuremat kasvu. Isased savanni kassid on tavaliselt suuremad kui emased. Juhuslike faktorite tõttu tõu geneetikas võib esineda suuruse kõikumist isegi ühe pesakonna piires. Savanni kassi karvastik on tavaliselt täpiline, kuid see võib olla ka klassikalise või marmormustriga, lumekarva, sinine või muudes mahendatud toonides. Kõrvad on pikad, ümarad ja püstised (tagaküljel hele tumeda ääristusega laik, mis loob silma-laadse kujundi). Nina on lai ja silmad pealelangeva lauga. Lühikesel sabal on mustad triibud ja must sabaots. Silmad võivad olla rohelised, pruunid või kuldsed.

Savanni kass
  • Karvkatte pikkus: Lühike
  • gooming: Alla ühe korra nädalas
Savanni kass
  • aktiivsus: Kõrge
Savanni kass
  • müra: Keskmine

Päritolu

Savanni kass on üsna vastuoluline kassitõug, mis sai alguse metsiku servali ja kodukassi ristamisest. Serval on keskmist kasvu ja suurte kõrvadega Aafrika metskass. Esmaseid ristandeid aretati edasi, kuni saadi täielikult kodustatud kassid. savanni kass registreeriti tõuna 80ndatel aastatel, praegu tunnustab seda vaid üks rahvusvaheline kassiorganisatsioon.

Päritoluriik

USA

Iseloom

Kuna savanni kass on haruldane tõug, pole kerge tema iseloomu ja käitumist üldistada. Palju sõltub sellest, kui lähedane on konkreetse looma sugulus esimese ristandiga. Kirjutatakse, et mõned kassid suhtlevad sõbralikult võõraste inimeste, teiste kasside ja koertega. Samas teised võivad eest ära joosta, peitu pugeda ja võõraste peale susiseda ning uriseda. Ilmselt suudavad nad hüpata väga kõrgele (2,5 m) ja õpivad kiiresti. See tõug ei sobi algajatele, ta on üsna suur ja tugev. Aretajad kasutavad artiklites sageli kasse kirjeldades väljendit “ennast kehtestav”. Kas savanni kass võib väljas käituda teiste teiste kasside suhtes territoriaalselt? Kas ta hakkaks küttima kohalikke väikeloomi? Savanni kassid oskavad servali moodi säutsuda ja kodukassi kombel näuguda. Nad ka sisisevad valjusti, mis väidetavalt kõlab üsna ähvardavalt.

Tervis

On veel vara öelda, kas antud tõul esineb terviseprobleeme, sest veterinaariaalases kirjanduses puuduvad vastavad teated.

Toitumine

Iga kass on ainulaadne, igaühel neist on seoses toiduga oma soovid ja vajadused. Samas on kassid lihasööjad ja nende toit peab sisaldama 41 kindlat toitainet. Antud toitainete vahekord muutub vastavalt vanusele, elustiilile ja üldisele tervisele. Energiline kasvueas kassipoeg vajab erinevas koguses toitaineid kui vähem aktiivne eakas kass. Lisaks tuleb jälgida seda, et toidukogus vastaks toitmisjuhendile, arvestaks märg- ja kuivtoidu hulka ja aitaks kassil hoida ideaalset kehavormi.

gooming

Savanni kassi karvastik on kergesti hooldatav. Sarnaselt teistele kassidele tuleb ka selle tõu esindajaid vaktsineerida, teha parasiiditõrjet ja käia kord aastas tervisekontrollis.

Lisainfo

Nende kasside aretamiseks tuleb servaleid pidada turvalises, kuid neile sobivas keskkonnas. Nii servalite kui esimese põlvkonna ristandite omamiseks on vajalik eriluba. Samas pole avalikult räägitud ka sellest, kuidas turvaliselt korraldada servali ja kodukassi paaritumine.