Šoti lontkõrvaline

Šoti lontkõrvaline

Šoti lontkõrvalise kassi kõige silmatorkavamaks omaduseks on väikesed, ettepoole kokku volditud ja ümmarguste otstega kõrvad. Šoti lontkõrvaline kass on keskmist kasvu ja tugeva kehaehitusega. Pea on ümar, vurrupadjad esiletõusvad ning kael lühike. Suured avatud silmad annavad kassile armsa ilme. Šoti lontkõrvalist kassi esineb paljudes värvitoonides ja mustrites, karvastik on lühike ning tihe.

Šoti lontkõrvaline
  • Karvkatte pikkus: Lühike
  • gooming: Alla ühe korra nädalas
Šoti lontkõrvaline
  • aktiivsus: Madal
Šoti lontkõrvaline
  • müra: Madal

Päritolu

Lontis kõrvade järgi nime saanud Šoti lontkõrvaline kass tekkis loomuliku mutatsiooni tulemusel 60ndatel aastatel Šotimaal. Briti kassinäituste kohtunikud ja paljud loomaarstid otsustasid, et lontis kõrvad on taunitav muutus, sest kass ei saa enam ise kõrvu puhastada. Lontkõrvaliste kasside paaritamisel ilmnes ka selgroo, tagajalgade ning saba deformeerumist. Seetõttu otsustati Ühendkuningriigis Šoti lontkõrvalist kassitõugu mitte registreerida. Samas, tõug on populaarne USAs ja teistes riikides.

Päritoluriik

Šotimaa

Lisainfo

Šoti fold

Iseloom

Kummalisele välimusele vaatamata on Šoti lontkõrvalised kassid armsa ja õrna loomuga. Tegemist ei ole aktiivse tõuga, mis võib olla tingitud valulisest liikumisest.

Tervis

Lontkõrvalised kassid võivad kogu elu põdeda degeneratiivset liigesehaigust. Seda põhjustab kõhresid kahjustav mutatsioon, mis ilmneb kõige selgemalt kokkuvolditud kõrvakõhre puhul. Haiguse edenedes liigesed jäigastuvad, luud ühinevad ning liikumine muutub raskemaks ja valulisemaks. Algul kergelt lonkavad kassid ei taha hiljem üldse liikuda.

Toitumine

Iga kass on ainulaadne, igaühel neist on seoses toiduga oma soovid ja vajadused. Samas on kassid lihasööjad ja nende toit peab sisaldama 41 kindlat toitainet. Antud toitainete vahekord muutub vastavalt vanusele, elustiilile ja üldisele tervisele. Energiline kasvueas kassipoeg vajab erinevas koguses toitaineid kui vähem aktiivne eakas kass. Lisaks tuleb jälgida seda, et toidukogus vastaks toitmisjuhendile, arvestaks märg- ja kuivtoidu hulka ja aitaks kassil hoida ideaalset kehavormi.

gooming

Šoti lontkõrvalise lühike tihe karvastik on kergesti hooldatav ega vaja erilisi toiminguid. Harjamisest piisab, et surnud karvad eemaldada. Šoti lontkõrvalisel kassil on raske ise oma kõrvu puhastada. Nakkuse vältimiseks tuleb omanikul mustus ja vaha väliskõrvast eemaldada.