Selkirkreks

Selkirkreks

See on keskmist või suurt kasvu kass. Tugev luustik annab talle üllatava kaalu ja jõulise oleku. Jässaka kehaehitusega kassil on lühike koon ja ümar pea. Selkirkreks võib olla kas pika- või lühikarvaline. Kõik karvastikus esinevad karvatüübid on lokkis ja mõnusalt pehmed. Kasuka lokilisus võib muutuda seoses vanuse, soo, kliima ja hooajaga. Pikakarvaliste kasside sabalokid hoiavad lehvikuna sabast eemale. Kassi nägu raamivad pikemad kaelusekarvad. Selkirkreksi karvastik võib olla kõigis värvitoonides ja mustrites.

Selkirkreks
  • Karvkatte pikkus: Lühike
  • gooming: Kord nädalas
Selkirkreks
  • aktiivsus: Keskmine
Selkirkreks
  • müra: Madal

Päritolu

Selkirkreks on saanud nime Selkirki mägede järgi Wyomingis. 1987. aastal sündis seal varjupaigas tavatult lokkis karvastikuga kassipoeg. Katselise aretuse käigus selgus, et lokkis karvastik on dominantne omadus, mis esines pooltel kassipoegadel. Teiste rekside puhul on see retsessiivne omadus. Selkirkreks on USA-s ja Canadas väga populaarne kass. Tänu paksule lokkis kasukale kutsutakse teda seal lambakassiks (ingl sheep cat).

Päritoluriik

USA

Muud nimed

Lambakass

Iseloom

Selkirkreks on aktiivne ja uudishimulik kass, kellel on hell ja tundeline iseloom. Need kassid oskavad mugavusest rõõmu tunda, võivad süles istuda ja hellitusi nautida. Samas, üsna mänguhimuliste kassidena on nad suurepärased pere lemmikud.

Tervis

Selkirkreks võib elada kõrge vanuseni. Samas, osadel kassidel võib esineda kiilanemist. Kuna tõu aretamisel on kasutatud Pärsia kasse, testitakse ka nendel polütsüstilist neeruhaigust, mida esineb peamiselt Pärsia kassidel. Sarnaselt teistele kassidele tuleb ka selle tõu esindajaid vaktsineerida, teha parasiiditõrjet ja käia kord aastas tervisekontrollis.

Toitumine

Iga kass on ainulaadne, igaühel neist on seoses toiduga oma soovid ja vajadused. Samas on kassid lihasööjad ja nende toit peab sisaldama 41 kindlat toitainet. Antud toitainete vahekord muutub vastavalt vanusele, elustiilile ja üldisele tervisele. Energiline kasvueas kassipoeg vajab erinevas koguses toitaineid kui vähem aktiivne eakas kass. Lisaks tuleb jälgida seda, et toidukogus vastaks toitmisjuhendile, arvestaks märg- ja kuivtoidu hulka ja aitaks kassil hoida ideaalset kehavormi.

gooming

Pikakarvalise selkirkreksi karvastik vajab igapäevast kerget hooldust, et karvpusadest lahti saada. Selleks sobib suure piiga kamm. Lühikarvaliste kasside hooldusvajadus on väiksem. Liigse harjamise tagajärjel võivad mõlemal tüübil lokid kaduda.