Siberi metskass

Siberi metskass

Siberi metskass on suuremat kasvu kass, kellel on tugevad lihased ja kumer rindkere. Karvastik on pikk ja tihe. Pea on kiilulaadne, kuid ümarama kontuuriga ja väga ilmekate silmadega. Kogu kehast kiirgub jõudu ja võimekust. Karvastik on kolmekihiline. Pikemad karvad on naha lähedal heledad, kuid muutuvad väljapoole tumedamaks. Selline värvi varieerumine paneb karvastiku kumama, kui kass liigub. Kuigi pruun kasukakiri on kõige tavalisem värv, võib ka Siberi metskass olla kõigis värvitoonides ja -kombinatsioonides, kaasa arvatud lilla ja šokolaadipruun.

Siberi metskass
  • Karvkatte pikkus: Pikk
  • gooming: Üle ühe korra nädalas
Siberi metskass
  • aktiivsus: Keskmine
Siberi metskass
  • müra: Keskmine

Päritolu

Siberi metskass on Venemaa rahvuskass. See looduslik kassitõug on elanud Venemaal juba mitusada aastat. Esimesed märkmed Siberi kassi kohta ulatuvad 1000. aastasse. Mõned arvavad, et see kass on kõigi kaasaegsete pikakarvaliste tõugude esiisa. Pikk loomulik areng külmas Vene kliimas on andnud tõule väga hea vastupidavuse ning kolmekihilise vetthülgava karvastiku. Juba 19. sajandi lõpul toodi mõned Siberi kassid Inglismaale, kuid nad ei saanud kunagi nii populaarseks kui pikema karvaga Pärsia kassid. Praegu on huvi selle tõu vastu jälle tõusmas.

Päritoluriik

Venemaa

Teised nimed

Siberi kass

Iseloom

Siberi metskass on tundeline kass, kes naudib tähelepanu. Tõug on väidetavalt lojaalne, enesekindel ja suhtlemisaldis. Tänu leebele iseloomule on ta suurepäraseks kaaslaseks, kes jagab meeleldi omanikuga diivanit või voodit. Siberi metskassid on nutikad loomad ja suudavad alati leida tee oma soovide täitmiseni. Neile meeldib mängida veega ja tilkuva kraaniga. Nad on meisterlikud ronijad ja suurepärased kütid. Peale nurrumise üllatavad nad inimesi ka teiste häältega. Enamus Siberi metskasse tõstavad saba püsti, kui nad on õnnelikud.

Tervis

Mõnedel aretusliinidel võib esineda südamehaigust hüpertooniline kardiomüopaatia.

Toitumine

Iga kass on ainulaadne, igaühel neist on seoses toiduga oma soovid ja vajadused. Samas on kassid lihasööjad ja nende toit peab sisaldama 41 kindlat toitainet. Antud toitainete vahekord muutub vastavalt vanusele, elustiilile ja üldisele tervisele. Energiline kasvueas kassipoeg vajab erinevas koguses toitaineid kui vähem aktiivne eakas kass. Lisaks tuleb jälgida seda, et toidukogus vastaks toitmisjuhendile, arvestaks märg- ja kuivtoidu hulka ja aitaks kassil hoida ideaalset kehavormi.

gooming

Kuigi Siberi metskassi pikad karvad ei matistu kergesti, tuleks kassi korrapäraselt harjata, et ta oleks parimas vormis. Pikk kasukas on kõige paksem talvekuudel.