Singapura kass

Singapura kass

Singapura näeb välja nagu väike abessiinia kass. Peale lisavad ümarust esiletõusvad vurrupadjad ja lai lühike koon. Suured kõrvad on ka väga kumerad. Laialt avatud mandlikujulised silmad asuvad veidi kaldu. Kuigi tegu on väikeste kassidega, on nende keha toekas ja lihaseline. Peenike saba lõpeb tömbi otsaga. Karvastik on lühike ja sile. Igal karval on must, pruun või elevandiluukarva vööt. Selga, saba ja jalgu katab tumedam karvastik, rind ja kõhualune on vandlikarva. Musta äärega silmad on kas pähkelpruunid, rohelised või kollased.

Singapura kass
  • Karvkatte pikkus: Lühike
  • gooming: Alla ühe korra nädalas
Singapura kass
  • aktiivsus: Kõrge
Singapura kass
  • müra: Keskmine

Päritolu

Singapura on pärit Singapurist, linnast mille nimi tähendab malai keeles Lõvi linna. Seda kassi teati kui rentslikassi, sest ta elas tänavatel ja magas rentslites. See on ka põhjus, miks kass on nii väike. Singapura on maailma kõige väiksem tõukass. Oletatakse, et tõug on eksisteerinud umbes 300 aasta ja pärineb laiast maailmast laevadega Singapuri saabunud kassidest. Linnaametnikud pidasid neid parasiitideks ja piirasid populatsiooni perioodiliselt. 1974. aastal toimus see nii ulatuslikult, et ainult kolm kassi jäi alles. Need loomad eksporditi Ameerikasse ja neist saigi alguse singapura tõug. Briti saartele jõudis esimene singapura 1989. aastal ja nende populaarsus kasvab kiiresti.

Päritoluriik

Singapur

Iseloom

Singapura on hell ja sõbralik kass, kuid erinevalt orientaalsetest tõugudest tagasihoidlikum ja vaiksema häälega. Singapurad armastavad inimeste seltskonda ja võivad end mõnuga soojendada omaniku põlvel või õla peal. Neile meeldib olla maapinnast kõrgemal ja nad ronivad sageli hea vaatega kohtadesse nagu riidekapid või raamaturiiulid. Paljude arvates ei kasva aktiivne singapura kunagi suureks. Need uudishimulikud kassid õpivad kiiresti ja armastavad vigureid teha.

Tervis

Praegu pole teada terviseprobleeme selle tõuga. Sarnaselt teistele kassidele tuleb ka singapurasid vaktsineerida, teha parasiiditõrjet ja käia nendega kord aastas tervisekontrollis.

Toitumine

Iga kass on ainulaadne, igaühel neist on seoses toiduga oma soovid ja vajadused. Samas on kassid lihasööjad ja nende toit peab sisaldama 41 kindlat toitainet. Antud toitainete vahekord muutub vastavalt vanusele, elustiilile ja üldisele tervisele. Energiline kasvueas kassipoeg vajab erinevas koguses toitaineid kui vähem aktiivne eakas kass. Lisaks tuleb jälgida seda, et toidukogus vastaks toitmisjuhendile, arvestaks märg- ja kuivtoidu hulka ja aitaks kassil hoida ideaalset kehavormi.

gooming

Singapura lühike ja keha ligi hoidev karvastik ei vaja palju hooldust. Küll aga meeldib neile see, kui neid pehme harjaga harjatakse ja nendega tegeletakse.