Lumekäpaline

Lumekäpaline

Lumekäpaline on keskmise suurusega kass, kes on toekas nagu Ameerika lühikarvaline kass ja elegantselt nõtke nagu Siiami kass. Pea on ümardatud kolmnurga kujuga, silmad on suured ja kaldus. Suured kõrvad asuvad üksteisest kaugel. Lumekäpalisel on pikk ja jõuline lühikese karvastikuga kaetud keha. Mask, kõrvad, jalad ja saba on kehast palju tumedamad. Lumekäpalise põhitoonideks võivad olla sinine, pitserpruun, lilla ja šokolaadpruun. Umbes kolmandiku kehast katavad valged piirkonnad. Kassi silmad on sügavsinised.

Lumekäpaline
  • Karvkatte pikkus: Lühike
  • gooming: Alla ühe korra nädalas
Lumekäpaline
  • aktiivsus: Kõrge
Lumekäpaline
  • müra: Keskmine

Päritolu

Lumekäpaline (ingl Snowshoe) on saanud endale nime sellele tõule tunnuslike valgete käppade järgi. See kassitõug loodi 60ndatel Siiami kassi ja Ameerika lühikarvalise kassi ristamisel. Sarnaselt Siiami kassile on lumekäpalise karvastikus tumedamad piirkonnad, milles säravad suuremad valged laigud ja valged käpad. Kassipojad sünnivad üleni valgetena, värvid ilmuvad kehale alles paar nädalat hiljem. Igal kassipojal on värvid erineva asetusega. Lumekäpalise populaarsus kasvab Ameerikas jätkuvalt, kuid mujal maailmas on tõug haruldane.

Päritoluriik

Ameerika

Iseloom

Lumekäpaline on intelligentne kass, kellele meeldib olla inimeste keskel. Ta on küll häälekas, kuid mitte nii vali nagu Siiami kass, rääkides pigem pehme meloodilise häälega. Kuna lumekäpaline vajab seltsi, on tööl käivas peres heaks lahenduseks kaks samast pesakonnast pärit kassi. Mänguhimulisele lumekäpalisele saab õpetada pallimänge ning iseseisvaks meelelahutuseks tuleb varuda mänguasju. Lumekäpaline armastab vett, eriti jooksvat vett ning ta võib ujuma minna. Nad on väga aktiivsed loomad, kes seavad end sageli sisse kõige kõrgematel kohtadel.

Tervis

Selle tõu puhul pole ilmnenud pärilikke terviseprobleeme, kuigi tõug ei ole levinud väljaspool USA-d. Sarnaselt teistele kassidele tuleb ka lumekäpalisi vaktsineerida, teha parasiiditõrjet ja käia nendega kord aastas tervisekontrollis.

Toitumine

Iga kass on ainulaadne, igaühel neist on seoses toiduga oma soovid ja vajadused. Samas on kassid lihasööjad ja nende toit peab sisaldama 41 kindlat toitainet. Antud toitainete vahekord muutub vastavalt vanusele, elustiilile ja üldisele tervisele. Energiline kasvueas kassipoeg vajab erinevas koguses toitaineid kui vähem aktiivne eakas kass. Lisaks tuleb jälgida seda, et toidukogus vastaks toitmisjuhendile, arvestaks märg- ja kuivtoidu hulka ja aitaks kassil hoida ideaalset kehavormi.

gooming

Lumekäpaline ei vaja erilist hooldust, kuid talle meeldib harjamisega kaasnev tähelepanu.