Tiffanie

Tiffanie

Tiffanie sarnaneb kehaehituselt burma kassiga, kuid tal on pikem karvastik. Pea sarnaneb lühikese kiiluga, sellel on keskmised või suured kõrvad. Pikk saba on lehviva karvaga. Üksteisest kaugel asuvad silmad on poolovaalsed ning võivad esineda mis tahes värvitoonis alates kollasest kuni roheliseni. Sirge seljaga keha on tugev ja lihaseline.

Tiffanie
  • Karvkatte pikkus: Pikk
  • gooming: Kord nädalas
Tiffanie
  • aktiivsus: Kõrge
Tiffanie
  • müra: Keskmine

Päritolu

Tiffanie on ainus asiaatide tõugruppi kuuluv kass, kellel on poolpikk karvastik. Kõik sellesse gruppi kuuluvad kassid on tekkinud tänu aretajatele, kes üritasid luua burma tüüpi kasse sellele tõule ebatüüpilistes värvitoonides. Ainsaks erandiks on burmilla, mis tekkis isase tšintšilja ja lilla emase burma juhusliku paaritumise tulemusena. Aasia tõugude aretamise käigus sündis mõneski pesakonnas pikema karvastikuga kassipoegi. Nendest ongi alguse saanud see ilus uus kassitõug.

Päritoluriik

Suurbritannia

Iseloom

Tiffanie on sõbralik ja tundeline kass, kes naudib tähelepanu ja pere keskel elamist. Tähelepanu saamiseks võivad nad omanikul näugudes kodus järel käia. Aasia grupi kassid on intelligentsed ja suudavad lahendada igasuguseid probleeme, näiteks uksi avada. Nendega vesteldes jääb tunne, et nad mõistavad sind ja vastavad sulle. Nad on suurepärased kaaslased, sest tajuvad väga hästi omaniku tundeid.

Tervis

Veterinaariaalases kirjanduses pole teateid tiffanie`iga seotud terviseprobleemide kohta. Sarnaselt teistele kassidele tuleb ka asiaate vaktsineerida, teha parasiiditõrjet ja käia nendega kord aastas tervisekontrollis.

Toitumine

Iga kass on ainulaadne, igaühel neist on seoses toiduga oma soovid ja vajadused. Samas on kassid lihasööjad ja nende toit peab sisaldama 41 kindlat toitainet. Antud toitainete vahekord muutub vastavalt vanusele, elustiilile ja üldisele tervisele. Energiline kasvueas kassipoeg vajab erinevas koguses toitaineid kui vähem aktiivne eakas kass. Lisaks tuleb jälgida seda, et toidukogus vastaks toitmisjuhendile, arvestaks märg- ja kuivtoidu hulka ja aitaks kassil hoida ideaalset kehavormi.

gooming

Tiffanie poolpikk kasukas vajab hooldamist, kuid mitte nii palju nagu pikakarvalise Pärsia kassi puhul. Kammist ja pehmest harjast piisab, et seda korras hoida.

Lisainfo

Tiffanie on erinev tõug kui Ameerikas aretatud tiffany, mida Ühendkuningriigis pole tunnustatud (teatakse kui välismaist pikakarvalist burmat).