Tonkingi kass

Tonkingi kass

Tonkingi kass on keskmist kasvu orientaalse kehaehitusega kass. Kergelt ümardatud pead ehivad laiad, üksteisest kaugel asuvad kõrvad. Silmad on rohkem avali kui klassikalise orientaalse silmakuju puhul. Silmavärv võib ulatuda rohelisest helesiniseni. Keha on hästi tasakaalus, tugev ja lihaseline. Pehme ja siidine karvastik on lühike ning vastu keha liibuv. Mask, kõrvad, jalad ja saba on tumedamast toonis, mis läheb sujuvalt üle kehavärviks. Tonkingi kass võib esineda mitmes värvitoonis.

Tonkingi kass
  • Karvkatte pikkus: Lühike
  • gooming: Alla ühe korra nädalas
Tonkingi kass
  • aktiivsus: Kõrge
Tonkingi kass
  • müra: Kõrge

Päritolu

Tonkingi kass on loodud Siiami ja burma kassi ristamisel. Seetõttu ilmevad tema välimuses kahe kassitõu tunnused. Kuigi tonkingi kass kandis alguses nime kuldne Siiam, ei pandud 50ndatel aastatel Ameerikas loodud kassitõugu tähele. Populaarsus saabus alles 60ndatel, kui tõug ilmus uuesti näitustele nüüd juba nimega tonkinese.

Päritoluriik

Ameerika

Teised nimed

Kuldne Siiami kass

Iseloom

Tonkingi kass on sama tundlik ja sõbralik kass nagu ka tema lähisugulased burma ja Siiami kassid. Väga inimese poole suunatud loomadena on tonkinese suurepärane pere lemmik. Väidetavalt on nad väga uudishimulikud ja intelligentsed. Nad võivad õppida selgeks igasuguseid trikke. Nende jaoks tuleb varuda mänguasju ja mänguaega. Nii seltskondlikke kasse ei saa kauaks üksi jätta, neile tuleb leida kaaslane. Tonkingi kass on üsna häälekas kass, kes omanikuga hea meelega vestleb ja teda igal pool saadab.

Tervis

Praegu ei ole tonkingi kassi puhul teada ühtegi pärilikku terviseprobleemi. Sarnaselt teiste kassidega tuleb ka tonkingi kasse vaktsineerida, teha parasiiditõrjet ja käia nendega kord aastas tervisekontrollis.

Toitumine

Iga kass on ainulaadne, igaühel neist on seoses toiduga oma soovid ja vajadused. Samas on kassid lihasööjad ja nende toit peab sisaldama 41 kindlat toitainet. Antud toitainete vahekord muutub vastavalt vanusele, elustiilile ja üldisele tervisele. Energiline kasvueas kassipoeg vajab erinevas koguses toitaineid kui vähem aktiivne eakas kass. Lisaks tuleb jälgida seda, et toidukogus vastaks toitmisjuhendile, arvestaks märg- ja kuivtoidu hulka ja aitaks kassil hoida ideaalset kehavormi.

gooming

Tonkingi kassi lühike karvastik ei vaja erilist hooldamist. Küll aga naudivad kassid seda tähelepanu, mis harjamisega kaasneb.