Türgi van

Türgi van

Türgi van on suur ja lihaseline, kuid samas elegantne kass. Tavaliselt on vanil valge keha ning värvilaigud pea ja saba peal. Need on tugeva ja tasakaaluka välimusega kassid. Kõrgel pea peal on suured kõrvad. Silmad on samuti suured, ovaalsed ja väljendusrikkad. Karvastik on pikk ja siidine, sellel puudub paks aluskarv. Käpad on tuttidega ning saba on uhke ja paks. Peapealse värvingu jaotab kaheks vertikaalne valge laik. Mõnel isendil leidub väiksemaid värvilaike ka keha peal. Türgi vani silmad võivad olla merevaigukarva, sinised või erinevates värvitoonides.

Türgi van
  • Karvkatte pikkus: Pikk
  • gooming: Kord päevas
Türgi van
  • aktiivsus: Keskmine
Türgi van
  • müra: Keskmine

Päritolu

Türgi vani kõige üllatavam omadus on väga suur veelembus. See kass mitte ainult ei armasta vett, vaid talle tõesti meeldib ujuda. Need kassid on juba mitusada aastat elanud Türgis Vani järve piirkonnas. 50ndatel aastatel toodi paar Türgi vani Briti saartele ja asuti neid erilisi värvimustriga kasse seal aretama.

Päritoluriik

Türgi

Teised nimed

Türgi ujuv kass

Iseloom

Türgi vanid on väga nutikad ja sõbralikud kassid. Nad on suurepärased kaaslased. Neile meeldib mängida nii teiste kasside kui ka inimestega. Türgi vanid on pehme häälega.

Tervis

Teadaolevalt ei seostu selle kassitõuga ühtegi erilist haigust. Sarnaselt teiste kassidega tuleb ka Türgi vane vaktsineerida, teha parasiiditõrjet ja käia nendega kord aastas tervisekontrollis.

Toitumine

Iga kass on ainulaadne, igaühel neist on seoses toiduga oma soovid ja vajadused. Samas on kassid lihasööjad ja nende toit peab sisaldama 41 kindlat toitainet. Antud toitainete vahekord muutub vastavalt vanusele, elustiilile ja üldisele tervisele. Energiline kasvueas kassipoeg vajab erinevas koguses toitaineid kui vähem aktiivne eakas kass. Lisaks tuleb jälgida seda, et toidukogus vastaks toitmisjuhendile, arvestaks märg- ja kuivtoidu hulka ja aitaks kassil hoida ideaalset kehavormi.

gooming

Türgi vanid vajavad regulaarset hooldamist, et nende kaunis siidpehme kasukas oleks pusadest vaba. Kõige parem on pusasid ära hoida igapäevase harjamisega. Kui kass on kammi ja harjaga noorena harjunud, õnnestub probleeme ennetada.