Bretooni liivakarva basset

Bretooni liivakarva basset

See tõug on keskmist kasvu, karmikarvaline ja kehaehituselt tüüpiline basset, kuigi mitte nii madal kui basset hound, täiskasvanud koera turjakõrgus on 32–38 cm. Täiskasvanud isendi kaal on 16–18 kg. Karvkate on liivakarva, kuldne nisukarva või punane nisukarva. Mõnel koeral võib rinnal olla pisut valget.

Bretooni liivakarva basset
 • suurus: Keskmine
 • gooming: Korra nädalas
 • Karva pikkus: Lühike/karm
Bretooni liivakarva basset
 • karvaajamine: Vähe
 • allergiad: Ei
 • häälekus: Mitte väga häälekas
 • grupp: Jahikoer
 • Liikumisvajadus: Rohkem kui 2 tundi
Bretooni liivakarva basset
 • üksinda: Vähem kui 1 tund
 • teised lemmikloomad: Madal
 • valvamine: Keskmine

Päritolu

Bretooni liivakarva basset on väikseim kahest jahikoeratõust, kes pärinevad Prantsusmaalt Bretagne'i piirkonnast 19. sajandist. Selle tõuni jõuti suurema, bretooni liivakarva grifooni ja bretooni basseti ristamisel. Algselt kasutati neid eri loomade jahtimisel küülikutest metsseani. Tõu varasemad esindajad olid välimuselt rohkem terjerisarnased, kui seda on tõu praegused esindajad. Lisaks oma kodumaale on need koerad muutunud populaarseks ka Suurbritannias, kus neid on alates 1991. aastast kennelliidus registreeritud.

Iseloom

Need koerad on rõõmsameelsed, targad, sõbralikud, vaprad ja väga aktiivsed. Bretooni liivakarva basset saab väga hästi läbi laste ja teiste koduloomadega. Nad ei ole küll valvekoerad, kuid annavad teavad, kui võõrad on ukse taga. Nad on õnnetud, kui nende liikumist liiga pikalt piirata, ning naudivad toimekat, täiel rinnal elamist ja tahavad alati osa võtta kõigist perekonna tegemistest.

Tervis

Tõug on väga vastupidav ning tõule omaseid terviseprobleeme ei ole seni tuvastatud.

Liikumisvajadus

Oma suuruse kohta vajavad nad märkimisväärsel hulgal tegevust – kaks tundi päevas või rohkem. Väledate koertena armastavad nad mängimist ja on eriti kirglikud jahipidajad, seega peab neid eriti hoolega jälgima, kui nad rihma otsast lahti lasta. Seda tõugu peab juba kutsikana treenima reageerima tagasi kutsumise käsklusele või ei tee nad teie kutsetest edaspidi välja ja tulevad tagasi siis, kui neile sobib.

Toitumine

Teie koera toidus peab olema õiges vahekorras kõiki peamisi toitaineid, samuti peab alati saadaval olema värske vesi. Oluline on ka regulaarselt koera kehaseisundit hinnata, et hoiaksite koera ideaalses vormis. Samuti on vaja meeles pidada, et koera tuleb toita vähemalt kaks korda päevas ja järgida tema konkreetse toidu manustamise juhiseid.

gooming

Bretooni liivakarva basseti karmi tihedat karvkatet on lihtne hooldada. Piisab kammimisest korra nädalas ja kitkumisest kaks korda aastas. Nende karva ei tohiks kunagi pügada, kuid liigne karv kõrvade ümbruses tuleks kindlasti eemaldada.