Vendée suur basset-grifoon

Vendée suur basset-grifoon

See keskmist kasvu terav jäljekoer on pisut pikem kui kõrge. Vendée suure basset-grifooni ilmastikukindel karvkate on karm ja võib olla värvuselt sidrunkollane valgega, oranž, must, sooblimust, kolmevärviline või hallikas. Nad on tuntud iseloomulike pikkade üle kulmude ulatuvate karvade, habeme ja vuntside poolest. Isase täiskasvanud koera turjakõrgus on umbes 40–44 cm ja emasel 39–43 cm.

Vendée suur basset-grifoon
 • suurus: Keskmine
 • gooming: Korra nädalas
 • Karva pikkus: Keskmine/pikk
Vendée suur basset-grifoon
 • karvaajamine: Vähe
 • allergiad: Ei
 • häälekus: Häälekas
 • grupp: Jahikoer
 • Liikumisvajadus: Rohkem kui 2 tundi
Vendée suur basset-grifoon
 • üksinda: 1–3 tundi
 • teised lemmikloomad: Kõrge
 • valvamine: Madal

Päritolu

Vendée suure basset-grifooni ajalugu ulatub 16. sajandisse. Need koerad on pärit Lääne-Prantusmaalt, Vendée maapiirkonnast. Vendée basset-grifoone on kahte tüüpi – suur ja väike. Need kaks tüüpi esinesid varem samades pesakondades, alates 1970. aastatest keelati nende kahe tüübi ristamine. Tänapäeval peetakse neid koeri endiselt jahikoertena (tegutsevad kas üksikuna või karjas). Nendega peetakse jahti metssigadele ja hirvedele ning neid kasutatakse küülikute ja jäneste jälgede ajamiseks.

Iseloom

Vendée suur basset-grifoon on lõbus ja rõõmsameelne koer, kellele meeldib aktiivne eluviis. Nad ei sobi linnaeluks, maaelu on rohkem neile karvamööda. Nad võivad olla valjuhäälsed, kangekaelsed, iseseisvad ja julged, aga nad soovivad alati heameelt teha. Kindlasti peab selle koeratõu pidamiseks majal olema korralik aed, sest mõne väiksema saaklooma lõhna ülesvõtmisel hakkavad nad kohe selle jälgi ajama.

Tervis

Silmaprobleeme ei ole selle tõu puhul laialt tuvastatud, ent silmade kontrollimine on soovituslik, sest Vendée väikesel basset-grifoonil esineb pärilikke silmahaigusi. Nii väikestel kui suurtel basset-grifoonidel võib esineda epilepsiat.

Liikumisvajadus

Vendée suur basset-grifoon vajab palju tegevust, kaks tundi päevas või rohkem, samuti palju aega õues. Nad on elujõulised ning neile meeldib jahti pidada ja muud tegevused õues. Nad ei suuda kunagi pikalt paigal istuda ja on seega ideaalsed aktiivsetesse peredesse, kellel on võimalus olla maapiirkondades.

Toitumine

Teie koera toidus peab olema õiges vahekorras kõiki peamisi toitaineid, samuti peab alati saadaval olema värske vesi. Oluline on ka regulaarselt koera kehaseisundit hinnata, et hoiaksite koera ideaalses vormis. Samuti on vaja meeles pidada, et koera tuleb toita vähemalt kaks korda päevas ja järgida tema konkreetse toidu manustamise juhiseid.

gooming

Vendée suure basset-grifooni karvkate koosneb karmikarvalisest keskmise pikkusega pealiskarvast ja paksust aluskarvast. See ei nõua palju hooldust, kammimine korra nädalas peaks olema piisav, et eemaldada surnud karvad ja mustus. Koera pikki kõrvu peaks regulaarselt kontrollima ja puhastama, et ennetada tekkida võivaid probleeme.