Basset hound

Basset hound

Basset hound on lühikeste jalgadega kogukas koer (sõna „basset“ tuleneb prantsuskeelsest sõnast bas, mis tähendab „madal“). Lühike ja sile karvkate võib esineda kõigis hagijatele omastes värvustes, kuid on enamasti kolmevärviline (must, pruun ja valge) või kahevärviline (sidrunkollane ja valge). Täiskasvanud basseti turjakõrgus on 33–38 cm ja kaal 18–27 kg.

Basset hound
 • suurus: Keskmine
 • gooming: Korra nädalas
 • Karva pikkus: Korra nädalas
Basset hound
 • karvaajamine: Vähe
 • allergiad: Ei
 • häälekus: Häälekas
 • grupp: Jahikoer
 • Liikumisvajadus: Kuni 1 tund
Basset hound
 • üksinda: Vähem kui 1 tund
 • teised lemmikloomad: Kõrge
 • valvamine: Keskmine

Päritolu

Basset hound pärineb Prantsusmaalt 16. sajandist ja selle tõu aretasid välja keskaegsed mungad, et saada koer, kes oleks võimeline jahti pidama tihedas alustaimestikus. Tõug lõi täielikult õitsele hoopis Briti saartel 19. sajandi teisel poolel. 1866. aastal toodi Marquis de Tournoni paar bassetit lord Galwayle Inglismaale. Nendest aretatud pesakond saadeti omakord lord Onslowle, kes jätkas nendest erakordse karja aretamist, ristates neid järgmiste Coultreux'st ja Normandiast sisse toodud koertega. Varsti peatati koerte importimine ja loodi eraldiseisev Briti versioon bassetist.

Iseloom

Hoolimata mornist ja tõsisest välimusest on basset hound väga suhtlusaldis, rahulik ja mänguhimuline tõug. Nad kiinduvad inimestesse, neile meeldivad lapsed ja nad saavad hästi läbi teiste koerte ja koduloomadega. Nad on võõraste vastu sõbralikud, kuid ohtu tajudes hauguvad valjusti. Neil peab olema seltsilisi. Kui nad üksi jäetakse, oleks parem, kui neil oleks kaaslaseks mõni teine koer.

Tervis

Basset hound'ide levinuimad terviseprobleemid on seotud nende kehakujuga. Neil on eelsoodumus selgroohaiguste tekkeks ja liigeste, eriti küünarliigese ebanormaalseks arenguks. Ülekaalulisus võib neid haigusi süvendada. Samuti on neil eelsoodumus naha- ja silmapõletike ja erinevate silmahaiguste tekkeks, nii et neid peaks regulaarselt kontrollima.

Liikumisvajadus

Tegevust vajavad nad umbes ühe tunni päevas. Basset hound'id kipuvad olema laisad, kui neile selleks kas või väike võimalus antakse. Nad vajavad aga kindlasti liikumist, et ära hoida kaalutõusu, mis hiljem seljaprobleeme võib tekitada. Kiire kasvu perioodil peab liikumist piirama, sest liigeste arengus võivad tekkida tüsistused. Oma keha pikkuse tõttu ei tohiks basseteil lubada treppidest ei üles ega alla kõndida enne, kui nad on 18 kuud vanad.

Toitumine

Teie koera toidus peab olema õiges vahekorras kõiki peamisi toitaineid, samuti peab alati saadaval olema värske vesi. Oluline on ka regulaarselt koera kehaseisundit hinnata, et hoiaksite koera ideaalses vormis. Samuti on vaja meeles pidada, et koera tuleb toita vähemalt kaks korda päevas ja järgida tema konkreetse toidu manustamise juhiseid. Sügava rinnakorviga bassetil on eelsoodumus puhituste ja maoprobleemide tekkeks. Tihedamad toidukorrad ja väiksemad portsjonid aitavad seda riski vähendada.

gooming

Nende lühike ja sile karv vajab vähe hooldust, kiirest harjamisest korra nädalas piisab. Vajadusel puhastage koera nahavolte ja kontrollige regulaarselt tema pikki kõrvu, et avastaksite võimalikud terviseprobleemid varakult.