Käharakarvaline bichon ehk Bichon Frisé

Bichon'id on pisikesed ja soliidsed, tasakaalukad ja targa välimusega koerad. Nende süsimustad silmad ja nina on kontrastiks lumivalgele kasukale ja selja kohal kaarduv saba meenutab sulge. Nende siidine karvkate, mille moodustavad spiraalse kujuga karvad, annab neile puudritupsu välimuse. Täiskasvanud isaste ja emaste turjakõrgus on 23–28 cm ja nad kaaluvad 3–6 kg.

- suurus: Väike
- gooming: Iga päev
- Karva pikkus: Keskmine/pikk

- karvaajamine: Üldse mitte
- allergiad: Jah
- häälekus: Üldiselt vaikne
- grupp: Kääbuskoer
- Liikumisvajadus: Kuni 1 tund

- üksinda: 1–3 tundi
- teised lemmikloomad: Kõrge
- valvamine: Madal
Päritolu
Sajandeid tagasi oli käharakarvaline bichon populaarne Prantsusmaal ja Hispaanias ning neid on kujutatud mõlema riigi kuninglike perede portreedel. Bichon'i-tüüpi koerad aretati Vahemere eri saartel, käharakarvaline bichon arvatakse pärinevat Tenerifelt. Malta bichon on talle lähedalt sugulane. Arvatavasti viisid meremehed bichon'i 14. sajandil Euroopast Tenerifele.
Iseloom
Need elavad ja rõõmsad väikesed koerad jumaldavad pereelu. Neile meeldib perega kõigil väljasõitudel kaasas käia, kuid neid on võimalik õpetada aeg-ajalt üksi olema. Nad sotsialiseeruvad hästi ja on teiste koerte ja lemmikloomade seltskonnas rahul.
Tervis
Käharakarvaline bichon on üldiselt väga terve tõug. Nagu paljudel teistel tõugudel, võib ka neil esineda pärilikke silmahaigusi ja ajutisi põlvekedra nihestusi (patella luksatsioon). Neil kipuvad tekkima vesised silmad ja on eelsoodumus teatud tüüpi põiekivide tekkeks.
Liikumisvajadus
Käharakarvaline bichon kohaneb mis tahes liikumise hulgaga, mida pere pakub. Tegevust peaks siiski olema vähemalt pool tundi päevas, sealhulgas ka mõistuse treening.
Toitumine
Väikestel koertel on kiire ainevahetus, mis tähendab, et nad kulutavad kiiresti energiat. Neil on aga väike magu, seetõttu peavad nad sööma tihti ja väikeseid koguseid. Väikestele koeratõugudele mõeldud toidud sisaldavad piisaval hulgal peamisi toitaineid ja pisemad palad sobivad hästi väikestele suudele. See ergutab ka närima ja parandab seedimist.
gooming
Nende karva mitte ajavat kasukat peaks kammima põhjalikult iga päev. Aeg-ajalt peaks karva kärpida, et see ei kasvaks liiga pikaks. Et hoida näitustel nõutud „puudritupsu“ välimust, soovitatakse koeraga iga viie või kuue nädala tagant käia koerte juuksuris.