Buldog

Buldog

Buldogil on lühike jässakas keha, üsna lõtv nahk, eriti pea, kaela ja õlgade lähedal. Teiseks iseloomulikuks omaduseks on suur kolju. Buldog võib olla laiguline, erinevates punase varjundites, kollakaspruun või valge mis tahes eespool mainitud värviga. Täiskasvanud buldogi turjakõrgus on 31–36 cm ja kaal 23–25 kg.

Buldog
 • suurus: Keskmine
 • gooming: Korra nädalas
 • Karva pikkus:Lühike/sile
Buldog
 • karvaajamine: Mõõdukas
 • allergiad: Ei
 • häälekus: Tavaliselt vaikne
 • grupp: Tarbekoer
 • Liikumisvajadus: Kuni 1 tund
Buldog
 • üksinda: 1–3 tundi
 • teised lemmikloomad: Keskmine
 • valvamine: Keskmine

Päritolu

Buldogid pärinevad iidsest koeratõust bullenbeisser'ist – mastifisarnasest koerast, keda kasutati valvamiseks ja metsloomade ründamiseks Assüürias, Kreekas, Egiptuses ja Roomas. Bullenbeisser'eid oli erinevas suuruses. Inglismaal aretati algselt suur bullenbeisser väiksemaks koeraks ja kuningas Johni valitsusajal 13. sajandil alustas tõug oma karjääri härja ja koertevõitluses. Aastate jooksul saadi selleks võitluseks ideaalne koer. Õnneks keelati härja ja koerte ja muud koertevõitlused Inglismaal 1835. aastal ja buldogiomanikud hakkasid tõugu selekteerivalt arendama, et eemaldada agressiivsemad jooned ja luua heatahtlik pere lemmikloom.

Iseloom

Buldog on perekoer, kellele meeldivad lapsed ja kes õpib läbi saama ka teiste lemmikloomadega, kui talle neid juba noorena tutvustada. Buldog on pisut liiga sõbralik selleks, et olla valvekoer, kuid vajadusel kaitseb pereliiget. Ta võib olla rahulik, mõtlik, tobe, kangekaelne ja hästi arenenud huumorimeelega.

Tervis

Buldogide levinuimad tervisehädad on seotud nende väga lameda näoga, mis võib põhjustada hingamisteede takistusi ja hingamisraskusi. Seega peaks vältima ületreenimist ja ülekuumenemist. Neil on eelsoodumus ka nahapõletike, silmaprobleemide ning puusa- ja küünarliigese düsplaasia tekkeks (liigesehaigus, mis võib põhjustada valu ja liikumisprobleeme.

Liikumisvajadus

Buldogeid ei tohiks kunagi treenida kuuma ilmaga. Piisab kahest võrdlemisi lühikesest jalutuskäigust mõõdukas, kuid mitte liiga kiires tempos.

Toitumine

Teie koera toidus peab olema õiges vahekorras kõiki peamisi toitaineid, samuti peab alati saadaval olema värske vesi. Oluline on ka regulaarselt koera kehaseisundit hinnata, et hoiaksite koera ideaalses vormis. Samuti on vaja meeles pidada, et koera tuleb toita vähemalt kaks korda päevas ja järgida tema konkreetse toidu manustamise juhiseid.

gooming

Tema karva peaks puhastama spetsiaalse kummist kindaga, et eemaldada lahtised ja surnud karvad, ka tema nahavoldid võivad vajada puhastamist. Kui buldogil on sissekasvanud saba, peaks saba alguskohta hoidma niiskuse eest, sest see võib põhjustada bakteriaalseid infektsioone. Veel peaks buldogitel puhastama pisarajälgi ja kortse.