Hollandi väike veelinnukoer

Hollandi väike veelinnukoer

Väga ilus väike/keskmise suurusega hollandi väike veelinnukoer hoiab oma pead uhkelt ning on veidi pikem kui kõrge – täiskasvanud koerte turjakõrgus on 35–40 cm ja kaal 9–11 kg. Tal on keskmise pikkusega karv, mis on sirge või kergelt laineline ja valget värvi, oranžikaspunaste laikudega. Kõrvaotsad on mustad ning neil on pikad karvad, mida tuntakse kui „kõrvarõngaid“.

Hollandi väike veelinnukoer
 • suurus: Keskmine
 • gooming: Rohkem kui korra nädalas
 • Karva pikkus: Keskmine/pikk
Hollandi väike veelinnukoer
 • karvaajamine: Mõõdukas
 • allergiad: Ei
 • häälekus: Häälekas
 • grupp: Linnukoer
 • Liikumisvajadus: Kuni 1 tund
Hollandi väike veelinnukoer
 • üksinda: Vähem kui 1 tund
 • teised lemmikloomad: Madal
 • valvamine: Kõrge

Päritolu

Hollandi väike veelinnukoer (tuntud ka kui kooikerhondje, kooiker koer) on Madalmaades tuntud tõug alates 17. sajandist ja arvatakse pärinevat spanjeli-tüüpi koertest, kes saabusid piirkonda 16. sajandil Hispaaniast. Tõu algne funktsioon oli olla peibutiskoer – töö, mida mõned tänapäevani teevad. Koer tõmbas partide tähelepanu ja meelitas nad kooiker'i (inimene, kes vastutab jahi eest) ja tema võrkude juurde. Nagu Hollandi meistrite maalid kujutavad, on tõug sajandite jooksul veidike muutunud.

Iseloom

Inimestega sõbralik, tähelepanelik ning heasüdamlik Hollandi väike veelinnukoer võib võõrastega olla eemalehoidev, aga oma pere suhtes armastav. Teiste koertega võib ta olla problemaatiline, seega eriti oluline on varajane ning põhjalik sotsialiseerimine. Hollandi väike veelinnukoer armastab treenimist ja uusi ülesandeid.

Tervis

Hoolika aretamise tulemusena on enamik varasemalt tuntud tõuspetsiifilisi pärilikke haigusi (nagu epilepsia ja põlvekedra nihestus) nüüdseks harvaesinevad.

Liikumisvajadus

Hollandi väike veelinnukoer vajab päevas vähemalt tund aega tegevust. Pole just üllatus, et ta armastab vett ja võib tormata vette, mis ta jalutuskäigul leiab. Koeraspordialade kõrval (agility jne) töötavad mõned Hollandi väikesed veelinnukoerad ikka veel partide peibutajatena – kas jahtimiseks või lindude märgistamiseks.

Toitumine

Teie koera toidus peab olema õiges vahekorras kõiki peamisi toitaineid, samuti peab alati saadaval olema värske vesi. Oluline on regulaarselt kontrollida koera kehaseisundit hindeid, veendumaks, et koer on ideaalses vormis ning toita teda vähemalt kaks korda päevas vastavalt konkreetse toidu toitmisjuhistele.

gooming

Veekindel karv on ka mudakindel – kord kuiv, saab muda lihtsalt välja harjata. Põhjalikust hooldamisest kaks korda nädalas peaks piisama, aga pöörake erilist tähelepanu pikematele karvadele kõrvadel ning sabale ja jalgadele, kuna sulgjad karvad võivad pulstuda, kui need hooldamata jätta.