Pointer

Pointer

Pointer on lihaseline ja graatsiline. Tema eripära on tüüpiline pointeri kehahoiak, kus saba ning esijalg on üles tõstetud ja kael jahisaagi poole sirutatud. Neil on uhke peahoiak. Pointeril on sile, sirge ja lühike, suurepärase läikega karv, mis võib olla mitut eri värvi – vaadake täpsema teabe saamiseks tõustandardit. Täiskasvanud isase koera turjakõrgus on 63–69 cm, kaal 30 kg, ja täiskasvanud emase koera turjakõrgus on 61–66 cm, kaal 26 kg.

Pointer
 • suurus: Keskmine
 • gooming: Vähem kui korra nädalas
 • Karva pikkus: Lühike/sile
Pointer
 • karvaajamine: Vähe
 • allergiad: Ei
 • häälekus: Tavaliset vaikne
 • grupp: Linnukoer
 • Liikumisvajadus: Rohkem kui 2 tundi
Pointer
 • üksinda: 1–3 tundi
 • teised lemmikloomad: Keskmine
 • valvamine: Madal

Päritolu

Pointeri täpne päritolu pole päris selge – nad võivad pärineda kas Hispaania pointeritest või kontinentaalsetest pointeritest. Kindel on, et Inglise pointerite ajalugu ulatub 17. sajandisse. Tegemist on Briti saarte algupärase tõuga, keda kasutati jahimeeste abilistena. Jänesejahil näitasid pointerid jänese kätte hurtadele, kes looma seejärel kinni püüdsid. 18. sajandi alguses muutus populaarseks linnujaht ja just siis ilmnesid pointerite tõelised anded. Neid kasutatakse tänase päevani suurepäraste jahikoertena.

Iseloom

Pointerid on populaarsed töökoerad. Nad on sõbralikud ja kiinduvad lemmikud, kes saavad hästi läbi teiste koerte ja lemmikloomadega, kui neid on juba varajases eas omavahel tutvustatud. Nad armastavad kõigist pere tegemistest osa võtta. Nad pole ideaalsed valvekoerad, sest nad tervitavad kõiki soojalt, kuid annavad tavaliselt haukumisega märku, kui keegi ukse taga on.

Tervis

Pointerid on küllaltki vastupidavad koerad. Nagu paljudel teistel tõugudel, võib ka neil esineda puusaliigese düsplaasiat (seisund, mis võib põhjustada liikumisprobleeme), seetõttu on oluline enne aretamist koerte puusi hinnata.

Liikumisvajadus

Kuna pointerit kasutatakse peamiselt koerte spordialadel, vajab ta ka palju liikumist. Pärast kutsikaiga peab koer saama regulaarselt vabalt ringi joosta. Rihma otsast lahti laskmisel peab eriti tähelepanelik olema, sest pointer on jahikoer ja võib minema joosta. Heas vormis täiskasvanud pointer vajab päevas rohkem kui kaks tundi liikumist.

Toitumine

Suured koeratõud on suurema isuga ning vajavad väiksemate koertega võrreldes teistsuguses vahekorras toitained, sh vitamiine ja mineraalaineid. Pointeril on eelsoodumus puhituste ja maoprobleemide tekkeks. Tihedamad toidukorrad ja väiksemad portsjonid aitavad seda riski vähendada.

gooming

Pointer on üks lihtsamini hooldatava karvkattega tõuge, keda peab kammima vaid karvajamisperioodil. Samas tuleb tema kasukat regulaarselt kontrollida, sest tal võib esineda nahaprobleeme.