Sealyhami terjer

Sealyhami terjer

Sealyhami terjer on väike nelinurkse kehaga koer, kellel on pikk traatjas karv, mis võib värvuselt olla valge või valge erinevat värvi märgistega (vaadake täpsema teabe saamiseks tõustandardit). Täiskasvanuna on nende turjakõrgus maksimaalselt 31 cm, isased koerad kaaluvad umbes 9 kg ja emased 8 kg.

Sealyhami terjer
 • suurus: Väike
 • gooming: Iga päev
 • Karva pikkus: Keskmine/pikk
Sealyhami terjer
 • karvaajamine: Üldse mitte
 • allergiad: Jah
 • häälekus: Häälekas
 • grupp: Terjer
 • Liikumisvajadus: Kuni 1 tund
Sealyhami terjer
 • üksinda: 1–3 tundi
 • teised lemmikloomad: Keskmine
 • valvamine: Kõrge

Päritolu

Sealyhami terjeri tõug on küllaltki noor, pärinedes 19. sajandi keskpaigast. 1848. aastal läks kapten John Owen Tucker-Edwardes Walesi edelaosast Pembrokeshire'st Sealyhami mõisast pensionile ning sai jahipidamisele rohkem aega pühendada, mistõttu otsustas ta luua täiusliku terjeri. Usutakse, et ta kasutas selleks corgi't, West Highlandi valget terjerit, karmikarvalist foksterjerit, bullterjerit, Dandie Dinmonti terjerit ja Cheshire'i terjerit. Sealyhami terjerit kasutati koos saarmakoertega saarmate, rebaste ja mägrade jahtimiseks.

Iseloom

Sealyhami terjeril on palju terjerile iseloomulikke jooni: ta on vapper ja kartmatu, kuid inimeste suhtes sõbralik. Alati valvsa koerana haugub ta, kui tema tähelepanu pälvib midagi ebaharilikku, ning väljendab oma pahameelt, kui teine koer temaga tüli norib. Oluline on teda juba varajasest east kasside ja teiste koertega sotsialiseerida. Värvika iseloomuga koer on tore ja mänguhimuline kaaslane.

Tervis

Sealyhami terjer on üldiselt terve ja tugev koer. Sarnaselt paljudele teistele tõugudele võib neil esineda pärilikku silmahaigust, seega soovitame nende silmi kontrollida.

Liikumisvajadus

Sealyhami terjer peab päevas vähemalt tunni liikuma, aga kui saate rohkemat pakkuda, on ta selleks võimeline. Kuna Sealyhami terjer on madal koer, on ta märja ilmaga tõeline mudamagnet. Harjutage teda juba noorena kuivatamisega, et ta peaks seda nauditavaks ja rahuldust pakkuvaks tegevuseks.

Toitumine

Väikestel koertel on kiire ainevahetus, mis tähendab, et nad kulutavad kiiresti energiat. Neil on aga väike magu, seetõttu peavad nad sööma tihti ja väikeseid koguseid. Väikestele koeratõugudele mõeldud toidud sisaldavad piisaval hulgal peamisi toitaineid ja pisemad palad sobivad hästi väikestele suudele. See ergutab ka närima ja parandab seedimist.

gooming

Igapäevane hooldus hoiab mitte karvaajava kasuka pusavaba. Kui pikk ja karm pealiskarv ning tihe aluskarv omavahel takerduvad, hakkab koera kasukas pulstuma. Näituse jaoks tuleb kasukat kärpida – see on intensiivne ja oskusi nõudev töö, mis vajab palju harjutamist! Teie koera kasvataja (aretaja) annab teile sellealast nõu. Paljusid lemmikloomadest koeri pügatakse üleni.