Siberi husky

Siberi husky

Keskmist kasvu koera kehaehituse proportsioonid viitavad jõu, kiiruse ja vastupidavuse sobivale vahekorrale. Kahekihilise, keskmise pikkusega kasuka, püstiste kõrvade ja koheva sabaga Siberi husky võib olla eri värvi ja erinevate märgistega, nii valge kui erilise mustriga. Täiskasvanud isaste turjakõrgus on 53–60 cm ja emaste 51–56 cm. Täiskasvanud isaste kaal on 20–27 kg, emaste 16–23 kg.

Siberi husky
 • suurus: Keskmine
 • gooming: Rohkem kui korra nädalas
 • Karva pikkus: Keskmine/pikk
Siberi husky
 • karvaajamine: Palju
 • allergiad: Ei
 • häälekus: Mitte väga häälekas
 • grupp: Töökoer
 • Liikumisvajadus: Rohkem kui 2 tundi
Siberi husky
 • üksinda: 1–3 tundi
 • teised lemmikloomad: Madal
 • valvamine: Madal

Päritolu

Siberi husky'sid kasutasid Siberis Kolõma jõe ääres elavad tšuktšid 19. sajandil. Tõu suurepärane iseloom on ilmselt tšuktšide hea kohtlemise vili. Kuna koerakelgud olid tollal peamised transpordivahendid, olid husky'd kohalikele väga olulised. Esimesed Siberi husky'd saabusid Alaskale 20. sajandi alguses tšuktšide nime all. Samal ajal muutus populaarseks kelkudega võidusõit ning husky'de kiirus hämmastas ja inspireeris Ameerika Ühendriikide võidusõitjaid. Umbes tol ajal nimetasid ameeriklased tõu ümber Siberi husky'ks.

Iseloom

Tõug on tuntud oma hea iseloomu poolest ning kuna husky'd armastavad väga inimesi, ei ole nad loomu poolest head valvekoerad. Nad armastavad ning vajavad seltskonda ning neid ei tohiks pikaks ajaks üksi jätta, sest nad võivad sellisel juhul hakata asju lõhkuma. Nad on õnnelikud teiste hästi sotsialiseeritud koerte seltskonna üle, kuid nad on väga head jahikoerad, seega teiste lemmikloomadega kokkupuutumisel peate olema ettevaatlik ning koera õpetama. Kuigi nad ei haugu väga sageli, meeldib neile vahel niisama uluda.

Tervis

Siberi husky on üldiselt terve ja vastupidav tõug. Nagu paljudel teistel tõugudel, võib ka neil esineda pärilikke silmahaigusi ja mõnikord puusaliigese düsplaasiat (seisund, mis põhjustab liikumisprobleeme). Enne aretamist on oluline testida koerte silmi ja hinnata puusaliigest.

Liikumisvajadus

See tõug tahab väga palju liikuda, kuid ta peab seda tegema ohutul, piiratud alal või rihma otsas, sest neil on tugev tung vabalt joosta ning nad ei pruugi kutsumise peale tagasi tulla. Selle koeraga peab olema kõrge ja tugev tara, sest nad võivad väga kõrgele hüpata. Täiskasvanud Siberi husky peab igapäevaselt üle kahe tunni liikuma ning tal peab olema võimalus vabalt joosta.

Toitumine

Teie koera toidus peab olema õiges vahekorras kõiki peamisi toitaineid, samuti peab alati saadaval olema värske vesi. Oluline on ka regulaarselt koera kehaseisundit hinnata, et hoiaksite koera ideaalses vormis. Samuti on vaja meeles pidada, et koera tuleb toita vähemalt kaks korda päevas ja järgida tema konkreetse toidu manustamise juhiseid.

gooming

Kasuka eest hoolitsemine on eriti lihtne: harjake ja kammige seda kaks või kolm korda nädalas ning karvaajamisperioodil tehke seda igapäevaselt. Tegemist on väga puhta tõuga, kel puudub või on vähene „koeralõhn“.