Skye terjer

Skye terjer

Tegemist on elegantse, väikest või keskmist kasvu terjeriga, kellel on pikk keha ja lühikesed jalad. Täiskasvanud isase Skye terjeri turjakõrgus on umbes 25–26 cm ja pikkus ninast sabaotsani umbes 105 cm. Emased koerad on veidi väiksemad. Täiskasvanud koera kaaluvahemik on 16–18 kg. Tema pikk karv on karm ja sirge. Peal on see lühem ning karvad kukuvad silmadele, kuid see ei häiri nende nägemist. Kõrvad võivad olla nii lontis kui püstised ning need on kaetud rohkete karvadega. Kasukas võib olla eri värvides (vaadake täpsema teabe saamiseks tõustandardit).

Skye terjer
 • suurus: Väike
 • gooming: Rohkem kui korra nädalas
 • Karva pikkus: Keskmine/pikk
Skye terjer
 • karvaajamine: Vähe
 • allergiad: Ei
 • häälekus: Mitte väga häälekas
 • grupp: Terjer
 • Liikumisvajadus: Kuni 1 tund
Skye terjer
 • üksinda: 1–3 tundi
 • teised lemmikloomad: Madal
 • valvamine: Keskmine

Päritolu

Skye saarelt, mis asub Šotimaa loodeosas Hebrideani saarestikus, pärit Skye terjerit kasutati kahjurite püüdmisel ning tõu vanus ulatub 16. sajandisse. Arvatakse, et koerad, kes elasid üle Hispaania sõjalaevastiku huku, ristati kohaliku Šoti terjeriga ning tulemuseks saadi pikakarvaline koer, kes on sarnane tänapäevase Skye terjeriga. Šoti terjerid võisid olla varajased cairn'i terjerid ning teised terjerid võivad pärineda Rootsi karjakoerast, kes elasid regioonis viikingite poolt asustatud alal.

Iseloom

Skye terjer on tavapäraselt n-ö ühe inimese koer, kes on oma omanikule jäägitult pühendunud. Tahtejõuline koer võib võõraste suhtes umbusklik olla, kuid ta peaks olema hea iseloomuga. Ilmselgelt on koera vaja juba varakult sotsialsieerida ja seda nii inimeste kui teiste koerte ning lemmikloomadega.

Tervis

Skye terjerite kõige levinum tervisemure on probleemid esijäsemete luudega, mis võivad ilmneda kasvavatel kutsikatel. Sarnaselt teistele lühikeste jalgade ja pika selgrooga tõugudele on neil eelsoodumus selgroo probleemide tekkeks.

Liikumisvajadus

Erinevalt teistest terjeritest, kes on aktiivsed ja alati liikumises, on Sky terjer küllaltki laisk ning peab päevas vaid tunnikese liikuma.

Toitumine

Väikestel koertel on kiire ainevahetus, mis tähendab, et nad kulutavad kiiresti energiat. Neil on aga väike magu, seetõttu peavad nad sööma tihti ja väikeseid koguseid. Väikestele koeratõugudele mõeldud toidud sisaldavad piisaval hulgal peamisi toitaineid ja pisemad palad sobivad hästi väikestele suudele. See ergutab ka närima ja parandab seedimist.

gooming

Koera kahekordne kasukas koosneb lühikesest pehmest aluskarvast ja karmist sirgest pealiskarvast, mis peaks olema pikk, kuid mitte segama koera liikumist. Kui hoolitsete tema kasuka eest kaks või kolm korda nädalas, hoiab see ära pusade ja pulstunud kohtade tekke. Kontrollige terjeri kasukat pärast jalutuskäike, sest see võib toimida luuana.