Staffordshire'i bullterjer

Staffordshire'i bullterjer

Lihaselise ja siledakarvalise Staffordshire'i bullterjeri välimuses on kombineeritud nii buldog kui ka terjer, seepärast paistab ta tugeva ja väledana. Täiskasvanud koera turjakõrgus on 36–41 cm, täiskasvanud isased kaaluvad 13–17 kg ja emased 11–15,4 kg. Lühike sile kasukas võib olla punane, helepruun, valge, must või sinine, hallikaspruun või üks neist värvidest koos valgega.

Staffordshire'i bullterjer
 • suurus: Keskmine
 • gooming: Kord nädalas
 • Karva pikkus: Lühike/sile
Staffordshire'i bullterjer
 • karvaajamine: Vähe
 • allergiad: Ei
 • häälekus: Mitte väga häälekas
 • grupp: Terjer
 • Liikumisvajadus: Kuni 1 tund
Staffordshire'i bullterjer
 • üksinda: 1–3 tundi
 • teised lemmikloomad: Madal
 • valvamine: Kõrge

Päritolu

Staffordshire'i bullterjeri juured võivad ulatuda 19. sajandisse, kui keelustati koerte võitlused härgade ja karudega. Loodi uus „spordiala“ – koeravõitlus – ning selle jaoks ristati omavahel bulldoge ja terjereid, et luua bull-and-terrier, kellest pärinebki Staffordshire'i bullterjer. Kõikides ühiskonnaklassides, k.a. Victoria-aegses töölisklassis, populaarset „staffi“ kasvatati sageli kitsastes tingimustes suurtes peredes. Tänu sellele on ta hea iseloomuga ning käitub hästi igas vanuses inimestega.

Iseloom

Hea sugupuuga ning hästi sotsialiseeritud Staffordshire'i bullterjer peaks inimestega väga hästi läbi saama, ta võib olla ka ülevoolavalt sõbralik. Teiste koerte või loomadega ei pruugi Staffordshire'i bullterjer nii sõbralik olla, kuigi palju sõltub varajasest sotsialiseerimisest ja koolitamisest. Osad seda tõugu koerad elavad väga rõõmsalt koos teiste koerte ja kassidega; teisi ei saa rihmata nendes piirkondades jalutada, kus on võimalik kohtuda teiste koertega. Varajane ja järjekindel sotsialiseerimine on väga tähtis.

Tervis

Staffordshire'i bullterjer on enamasti väga vastupidav tõug, kellel on mõned tõuspetsiifilised terviseprobleemid. Nagu paljudel teistel tõugudel, võib ka neil esineda pärilikke silmahaigusi ja seega on silmade kontrollimine soovituslik.

Liikumisvajadus

Staffordshire'i bullterjer peab igapäevaselt vähemalt tunni liigutama ja palju mängima. Ta võib teha koeraspordialadel, nagu agility's, suurepärase esituse. Paljud seda tõugu koerad lepivad teiste koertega hästi, kuid osad on nende suhtes agressiivsed. Kui teie koer pole väga sõbralik, veenduge, et ta on rihma otsas ning ei muutu teistele tüütavaks.

Toitumine

Teie koera toidus peab olema õiges vahekorras kõiki peamisi toitaineid, samuti peab alati saadaval olema värske vesi. Oluline on ka regulaarselt koera kehaseisundit hinnata, et hoiaksite koera ideaalses vormis. Samuti on vaja meeles pidada, et koera tuleb toita vähemalt kaks korda päevas ja järgida tema konkreetse toidu manustamise juhiseid.

gooming

Staffordshire'i bullterjeri lühike ja sile karv vajab vähe tähelepanu ning piisab, kui seda kord nädalas harjata.