Weimari linnukoer (lühi-/siledakarvaline)

Weimari linnukoer (lühi-/siledakarvaline)

Hõbehalli, läikiva ja lühikese karvkattega Weimari linnukoer on üks silmapaistavamaid tõuge. Linnukoerte grupi üks kõrgemaid koeri on oma kiiruse, sitkuse ja vastupidavuse juures väga graatsiline. Selle tõu puhul on olemas kahte tüüpi kasukat: lühikarvaline ja pikakarvaline. Viimane pole nii laialt levinud. Weimari linnukoera ülekaalukas värving on hõbehall hiire- või hirvehalli varjunditega. Täiskasvanud isase koera turjakõrgus on 61–69 cm ja kaal umbes 27 kg, emase turjakõrgus on 56–64 cm ja kaal umbes 22,5 kg.

Weimari linnukoer (lühi-/siledakarvaline)
 • suurus: Suur
 • gooming: Harvem kui kord nädalas
 • Karva pikkus: Lühike/sile
Weimari linnukoer (lühi-/siledakarvaline)
 • karvaajamine: Vähe
 • allergiad: Ei
 • häälekus: Mitte väga häälekas
 • grupp: Linnukoer
 • Liikumisvajadus: Rohkem kui 2 tundi
Weimari linnukoer (lühi-/siledakarvaline)
 • üksinda: Vähem kui 1 tund
 • teised lemmikloomad: Kõrge
 • valvamine: Kõrge

Päritolu

Weimari linnukoera tõugu kujutati 17. sajandi alguses Van Dyke'i maalil. Usutakse, et tõug pärineb sugukonnast, mis on sarnane Saksa lühikarvalisele pointerile ning millele lisati varajases staadiumis verekoera. Lisaks leidub tõus mitme erineva jäljekoera verd. Tõug on oma nime saanud Weimari suurvürsti Karl Augusti õukonna järgi ning koeri kasutati kunagi suurulukite, huntide, ilveste, hirvede, puumade, karude jt jahtimiseks. Kui suurulukite jahtimine Euroopas 19. sajandi lõpus lõppes, muutusid Weimari linnukoerad haruldaseks. Samas said neist valikulise aretamise käigus väikeloomade jahikoerad ja linnukoerad.

Iseloom

Weimari linnukoerad on mitmekülgsed koerad, kes armastavad pereelu. Nad on sõbralikud ja energilised, kuid tänu oma valvsusele on nad ka suurepärased valvekoerad. Nad on väga tugeva iseloomuga, seega pole just kõige sobivam esimese koera valik esmakordsele koeraomanikule. Kui olete kogenud ja oskate koera sotsialiseerida, treenida ja talle liikuvaid tegevusi pakkuda, saab temast teile suurepärane kaaslane.

Tervis

Nagu paljudel teistel tõugudel, võib ka Weimari linnukoeral esineda puusaliigese düsplaasiat (seisund, mis võib põhjustada liikumisprobleeme), seetõttu on oluline enne aretamist koerte puusi hinnata. Sarnaselt paljudele suurtele tõugudele on neil suurem eelsoodumus teatud luustikuprobleemide, südamehaiguse ja spetsiifilise kõhuprobleemi (maokeerd) tekkeks.

Liikumisvajadus

Weimari linnukoerad peavad regulaarselt käima pikkadel jalutuskäikudel, mis neid toas rahulikuna hoiavad. Kui nad ei saa piisavalt liikuda, võivad nad hakata asju lõhkuma ja õnnetuks muutuda. Nad armastava ujuda ja asju kätte tuua ning mõlemad mainitud tegevused hoiavad nende aktiivset meelt tegevuses. Täiskasvanud Weimari linnukoer peab igapäevaselt üle kahe tunni liikuma ning treenima.

Toitumine

Suured koeratõud on suurema isuga ning vajavad väiksemate koertega võrreldes teistsuguses vahekorras toitained, sh vitamiine ja mineraalaineid. Weimari linnukoeral on eelsoodumus puhituste ja maoprobleemide tekkeks. Tihedamad toidukorrad ja väiksemad portsjonid aitavad seda riski vähendada.

gooming

Lühikarvaline Weimari linnukoer on üks kõige kergemini hooldatavaid tõuge, kelle karva eest peab väga vähe hoolitsema. Isegi kui ta on jooksnud kõige mudasematel põldudel, tundub mustus tema pealt lihtsalt maha kukkuvat. Teie peate vaid ta kasuka läikima lööma. Haruldasema, pikakarvalisel Weimari linnukoera kasuka pikkus on 2,5–5 cm ning pikemad karvad vajavad rohkem tähelepanu. Neid tuleks regulaarselt harjata ja kammida. Rutiinselt tuleks kontrollida ka nende kõrvu, veendumaks, et seal pole põletikku.