West Highlandi valge terjer

West Highlandi valge terjer

Kaunis, sasine kasukas, nöbinina ja väikesed, püstised kõrvad teevad selle tõu väga atraktiivseks. Nende kehad on kompaktsed ja pead rebasesarnased. Samas on nende kaubamärk nende valge kasukas: kahekordne karvkate, mille pealiskarv on sirge ja karm ning aluskarv pehme ja külluslik. Täiskasvanud Highlandi westie' turjakõrgus on 28 cm ja kaal 7–10 kg.

West Highlandi valge terjer
 • Suurus: Väike
 • Gooming: Kord nädalas
 • Karva pikkus: Keskmine/pikk
West Highlandi valge terjer
 • Karvaajamine: Mõõdukas
 • Allergiad: Ei
 • Häälekus: Häälekas
 • Grupp: Terjer
 • Liikumisvajadus: Kord nädalas
West Highlandi valge terjer
 • üksinda: Vähem kui 1 tund
 • Teised lemmikloomad: Keskmine
 • Valvamine: Keskmine

Päritolu

West Highlandi valge terjer aretati saarmate, rebaste ja muude kahjurite jahtimiseks. Selle tõu aretamiseks valiti Šoti karmikarvalise terjeri karjast välja valged kutsikad. 1620. aastatel Inglismaa kuningas olnud James I soovis väikeseid, maalähedasi koerakesi Argyleshire'st, Šotimaalt, ja ilmselt olidki need westie'd! Col Malcolm Poltallochist, Argyleshire'st lasi kogemata maha oma lemmikterjeri (tumedakarvalise) ning vandus, et edaspidi on tal ainult valged koerad, keda siis hüüti Poltallochi terjeriteks. Argylli hertsogi valduseid Dumbartonshire's hüüti Roseneathiks ning 19. sajandil tunti neid valgeid terjereid tänuks tema eestkoste ja huvi eest Roseneathi terjerite nimel all.

Iseloom

West Highlandi valge terjer on ninakas, enesekindel ja südamlik, oma perele täielikult lojaalne. Nad on valvsad ja vaprad, mis teeb neist hea valvekoera, samas võivad nad olla ka kavalad ja põikpäised. Kassidega tuleb neid tutvustada juba noores eas, sest muidu võivad nad neid vanemana taga ajama hakata. Neil võib esineda ulakaid episoode, seega soovitame koeri koolitada.

Tervis

Nende kõige levinum terviseprobleem on nahaallergia. Tõugu võib tabada ka pärilik lõualuu probleem.

Liikumisvajadus

West Highlandi valged terjerid peavad liikuma. Nad on energilised, väikesed koerad, kes armastavad palliga mängida. Nad naudivad kaevamist ning armastavad ringi hulkuda, seega veenduge, et teie aed on kindlalt piiratud. Täiskasvanuna vajab koer päevas tunni jagu aktiivset liikumist, kuid ei ütle ära ka rohkemast.

Toitumine

Väikestel koertel on kiire ainevahetus, mis tähendab, et nad kulutavad kiiresti energiat. Neil on aga väike magu, seetõttu peavad nad sööma tihti ja väikeseid koguseid. Väikestele koeratõugudele mõeldud toidud sisaldavad piisaval hulgal vajalikke toitaineid ja pisemad palad sobivad hästi väikestele suudele. See ergutab ka närima ja parandab seedimist.

Gooming

Kui West Highlandi valge terjer mustaks saab, on parim lasta poril kuivada ja seejärel see maha harjata. Tema kasukat peab kaks või kolm korda aastas käsitsi trimmima elukutseline koertejuuksur. Lahtistest karvadest lahtisaamiseks piisab iganädalasest harjamisest.