Kassipoja toitmine – kuidas saad sina toetada tema tervist ja arenemist

Kassipoja toitmine – kuidas saad sina toetada tema tervist ja arenemist

Sinu kassipoja esimene eluaasta on hea tervise suhtes otsustava tähtsusega. Selle aja jooksul läbib ta niiöelda imiku-, lapse- ja noorukifaasi ning saab täiskasvanud kassiks. Õige toidu ja söögitavadega aitad tal kasvava organismi suure toitainevajadusega sammu pidada.

Kiire kasvu periood

Sinu kassipoeg vajab kehakaalu kilogrammi kohta kuni 2 korda rohkem energiat kui täiskasvanud kass. Kuuendaks-kaheksandaks nädalaks on ta emapiimast võõrutatud ja harjunud sööma täisväärtuslikku ja tasakaalustatud, kasvu toetavat kassipojatoitu. Kiire kasvu perioodil on soovitav toita kassipoega 3-4 korda päevas. Samuti peaks tal alati olema värsket ja puhast joogivett. Kasutades vähe-ja-sageli toitmispraktikat, tagad talle kõik vajalikud toitained, kuid ei koorma liigselt tema arenevat magu.

Mitmeks tunniks kaussi jäänud konserv või niisutatud kuivtoit võib muutuda kassile vastumeelseks või rikneda. Söömata toit tuleks pärast ühe tunni möödumist eemaldada ja ära visata. Aitad kassipojal hoiduda seedehäiretest, kui teed toidukorras vajalikke muudatusi järk-järgult 7 kuni 10 päeva järel.

 

​Söögikorrad

Kassipojad on üldiselt “juhusööjad”, kellel on päeva jooksul palju söögikordi. Kassipoeg sööb natuke, läheb minema ning tuleb mõne aja pärast kausi juurde tagasi. Sellist käitumist ei tohi pidada toidust keeldumiseks. Kui kassipoeg pikemat aega ei söö või ilmnevad haiguse sümptomid nagu loidus, kõhulahtisus, korduv oksendamine, limaeritus silmadest või ninast, pingutatud urineerimine või roojamine, või peitumine pimedatesse kohtadesse, tuleks pöörduda veterinaari poole.

Pärast seitsmendat kuud on kassipoja magu ja seedimine piisavalt arenenud, et võid vähendada söögikordi kahe korrani päevas. Kassipoja toitmist tuleb hinnata personaalselt, sobiv toidukogus sõltub kassi aktiivsusest ja füüsilisest seisundist. Kui sinu kass muutub ülekaaluliseks, vähenda toidukogust ja aita tal vältida kaalu lisandumist. Vajadusel aitab loomaarst sul hinnata kassi seisundit ning koostada sobiva kaalulangetamise kava. ​

Nüüd oskad sa aidata oma kassipojal edukalt läbida kõik esimese eluaasta faasid ning valmistada teda ette pikaks ja tervislikuks kooseluks.