Täisväärtuslik ja tasakaalustatud toit

Täisväärtuslik ja tasakaalustatud toit

Sinu kass vajab igas elufaasis täisväärtuslikku ja tasakaalustatud toitu. Vajaliku toidukoguse kindlustamiseks vali selline kassitoit, mis sisaldab teaduslikele uurimustele tugineva õige koguse vitamiine, mineraalaineid ja vajalikke toitaineid.

​Tauriini olulisus kassitoidus

Kassidel on erilised toitumisvajadused, näiteks peavad nad kindlasti saama aminohapet tauriini. Selle vajakajäämine võib kahjustada kassi nägemist ja põhjustada südamehäireid. Purina toitumisteadlased on tuvastanud, et 30% kvaliteetset proteiini igapäevases toidus toetab kasside normaalset kasvu- ja paljunemisfunktsiooni.

​Võrreldes pakendil toodud toitainesisaldusi, saad valida oma kassi tervisele ja heaolule parima toidu. Samas tuleb selle juures arvestada paari reegli ja piiranguga.

​Võrdle sildil toodud lubadusi

Toitude erinev niiskusesisaldus mõjutab toote toitainete kontsentratsiooni või kogust ühe kaaluühiku kohta. Mida rohkem on toidus vett, seda väiksem on selles proteiini, rasva ja teiste oluliste toitainete sisaldus. See tähendab seda, et kass peab sööma suurema toidukoguse niiskemat toitu, et saada vajalikke toitaineid.

See erinevus niiskuse ja energia sisalduses ei lase otseselt võrrelda eri tüüpi toitude toitainesisaldust. Näiteks ei saa võrrelda 12% proteiinisisaldusega purgitoitu 21% proteiinisisaldusega kuivtoitu ja järeldada, et kuivtoidust saab kass rohkem proteiini. Samas on võimalik võrrelda 21% proteiinisisaldusega kuivtoitu 30% proteiinisisaldusega kuiva kassitoiduga ning järeldada, et kass saab teisest toidust rohkem proteiini. See, kas suurem proteiinisisaldus on kassile parem, sõltub tema elustiilist ja vanusest.

​Toidulisandid

​Kassi igapäevast toidukogust pole vaja vitamiinide, mineraalainete või lisatoiduga täiendada, kui just loomaarst seda ei soovita.

​Kassitoidu tüübid

Kolm peamist kassitoidu tüüpi on kuiv, poolkuiv ja konservtoit. Kaasaegse täiustatud tehnoloogiaga on võimalik iga tüüpi kassitoitu valmistada täisväärtusliku ja tasakaalustatud koostisega.

• Kuivtoidud koosnevad krõbedatest toidupaladest, mis aitavad vähendada hambakatu ja -kivi moodustumist. Kuivtoidu eeliseks on ka pärast pakendi avamist kauem püsiv värskus kui poolkuival ja konservtoidul.

• Poolkuivad toidud on tavaliselt isuäratavamad kui kuivtoidud, kuid neid on sama mugav serveerida ning hoiustada.

• Üldiselt on konservtoidud kõige isuäratavamad, võrreldes kuiv- ja poolkuiva toiduga. Pärast konservi avamist tuleb allesjäänud toitu hoida külmikus.

Valides Bifensist sisaldava ja ainulaadsete eelistega kuivtoidu, kindlustad oma kassile alati maitsva, täiustatud koostisega, täisväärtusliku ja tasakaalustatud eine.