Ameerika traatkarvaline

Ameerika traatkarvaline

Nii nagu nimi ütleb, on selle kassitõu omapäraks karvastik. Ameerika traatkarvaline on suuremat kasvu kass, kellel on karm, turritav ja traatjas kasukas. Iga lühem või keskmise pikkusega karv on peenem, krussis või kaardus. Sageli on ka kassi vurrud krussis. Keerdude ulatus saab ilmseks alles siis, kui kass on täiskasvanud. Väga krussis karvaga kassipoegadel võib täiskasvanuna olla vaevalt lainetav karvastik, ja vastupidi. Tõug võib esineda kõigis värvitoonides ja mustrites.

Ameerika traatkarvaline
  • Karvkatte pikkus: Lühike
  • Gooming: Alla ühe korra nädalas
Ameerika traatkarvaline
  • aktiivsus: Keskmine
Ameerika traatkarvaline
  • müra: Madal

Päritolu

Ameerika traatkarvaline kass sai alguse juhuslikust mutatsioonist ühes New Yorgi farmis 1966. aastal. Tavalisse pesakonda sündis traatkarvaline kassipoeg (nimega Adam). Kõik Ameerika traatkarvalise kassi pesakonnad põlvnevad Adamist. Ameerika traatkarvaline kass on USA-s ja Kanadas väga populaarne, kuid mujal vähetuntud tõug.

Päritoluriik

Ameerika

Iseloom

Ameerika traatkarvaline kass on sõbralik ja mõnusa iseloomuga. Ta on lõõgastunud ja heatahtlik, leebe ja mänguhimuline. Talle meeldivad mänguasjad ja koos omanikuga mängimine. See pole väga jutukas kassitõug.

Tervis

Ameerika aretajad väidavad, et see on tugev kassitõug, kellel on vähe terviseprobleeme. Seda ei saa Euroopa populatsiooni alusel kinnitada, sest andmeid on vähe.

Toitumine

Iga kass on ainulaadne, igaühel neist on seoses toiduga oma soovid ja vajadused. Samas on kassid lihasööjad ja nende toit peab sisaldama 41 kindlat toitainet. Antud toitainete vahekord muutub vastavalt vanusele, elustiilile ja üldisele tervisele. Energiline kasvueas kassipoeg vajab erinevas koguses toitaineid kui vähem aktiivne eakas kass. Lisaks tuleb jälgida seda, et toidukogus vastaks toitmisjuhendile, arvestaks märg- ja kuivtoidu hulka ja aitaks kassil hoida ideaalset kehavormi.

Gooming

Traatkarvaline kasukas vajab vähe hooldust. Seda võib harjamisega isegi kahjustada. Sarnaselt teistele kassidele tuleb ka Ameerika traatkarvalisi kasse vaktsineerida, teha parasiiditõrjet ja käia nendega kord aastas tervisekontrollis.