Austraalia mist

Austraalia mist on keskmist kasvu lühikarvaline kass. Neil on ümmargune pea ja rohelistes toonides suured ilmekad silmad. Austraalia misti juures pole midagi äärmuslikku. Nad on keskmise suurusega, keskmise luustikuga ja sõbraliku näoga. Heledama põhitooniga karvastikus on mitmevärvilised karvad, mis annavad kassile uduse välimuse. Kasukat kaunistavad kaunid täpid ja pööriseid. Käppade ja saba peal aga ka kassi näol on ilmekad triibud ning vöödid. Austraalia mist võib esineda seitsmes värvitoonis: pruun, sinine, šokolaad, lilla, karamell, kuldne ja virsik.

- Karvkatte pikkus: Lühike
- gooming: Alla ühe korra nädalas

- aktiivsus: Keskmine

- müra: Keskmine
Päritolu
Austraalia mist on lühikarvaline kassitõug, mis loodi 70ndatel burma, abessiinia ja lühikarvalise kodukassi ristamisel. Austraalia aretajad soovisid luua täpilist kassi, mistõttu esialgu pandi nimeks täpiline mist. Tõug arenes edasi, karvastiku mustreid tuli juurde ja 1998 sai tõug nimeks Austraalia mist. Praegu on Euroopas veel vähe Austraalia miste, kuid populatsioon kasvab ja aretajad teevad tööd selle nimel, et rahvusvahelised organisatsioonid tõugu tunnustaksid.
Päritoluriik
Austraalia
Iseloom
Austraalia mist on hella loomuga kass, kes elab õnnelikult koos nii inimeste kui ka teiste lemmikloomadega. Nad kohanevad hästi ning saavad kiiresti pere liikmeks.
Tervis
Teadaolevalt ei esine selle tõu puhul pärilikke haigusi ja terviseprobleeme.
Toitumine
Iga kass on ainulaadne, igaühel neist on seoses toiduga oma soovid ja vajadused. Samas on kassid lihasööjad ja nende toit peab sisaldama 41 kindlat toitainet. Antud toitainete vahekord muutub vastavalt vanusele, elustiilile ja üldisele tervisele. Energiline kasvueas kassipoeg vajab erinevas koguses toitaineid kui vähem aktiivne eakas kass. Lisaks tuleb jälgida seda, et toidukogus vastaks toitmisjuhendile, arvestaks märg- ja kuivtoidu hulka ja aitaks kassil hoida ideaalset kehavormi.
gooming
Austraalia misti karvastik on lühike ja kergesti hooldatav. Sarnaselt teistele kassidele tuleb ka neid kasse vaktsineerida, teha parasiiditõrjet ja käia nendega kord aastas tervisekontrollis.