Devonreks

Devonreks

Esimese mulje devonreksist loovad ulakas nägu nägu ja lokkis kasukas. Põsed on laiad, silmad ja kõrvad väga suured ning asuvad üsna madalal. Lühike karvastik sisaldab ka laines pealiskarvu, kuid koosneb peamiselt pehmest aluskarvast. Devonreksil on reksidele iseloomulik lainetav karv, mis moodustab keerde ja laineid, eriti selja peal. Vurrud ja kulmud on samuti lokkis. Devonreksi kasukas võib olla mistahes värvitoonis või mustriga.

Devonreks
  • Karvkatte pikkus: Lühike
  • gooming: Alla ühe korra nädalas
Devonreks
  • aktiivsus: Kõrge
Devonreks
  • müra: Keskmine

Päritolu

Devonreksi tõug on alguse saanud lokkis karvadega kassist, kes leiti 1960. aastal Devonis. Nii nagu kornreksil, on ka devonreksi karvastiku põhjuseks retsessiivne geen ning tõu edasiviimiseks oli vajalik sisearetus. Devonreksi geen erineb siiski sellest geenist, mis annab kornreksile lokkis karva. Devonreksi ja kornreksi ristamisel sünnivad sirge karvaga kassipojad. Mõlemad mutatsioonid on tekkinud sõltumatult, kuigi geograafiliselt lähedal. Devonreks registreeriti Suurbritannias kümme aastat pärast selle avastamist.

Päritoluriik

Inglismaa (Devon)

Iseloom

Devonrekse on hellalt nimetatud “väikesteks terroristideks” ja “ahvideks kassi nahas”, sest nad saavad hakkama kardinatel kiikumise ja mööda tapeeti üles ronimisega. Need elavad ja ekstravertsed kassid on sündinud klounid. Neil on mitmeid koeralikke omadusi, nagu visatud mänguasjade tagasi toomine ja rihmaga jalutamine. Nad on väga hellad ja hoolivad kassid, neile ei meeldi olla üksi ja igavleda. Külalised võivad üllatuda, kui uudishimulik devonreks nad põhjalikult üle vaatab, enne kui nad jõuavad maha istuda.

Tervis

Karvastiku iseloomu tõttu võib devonreksil esineda naha seeninfektsiooni, mis võib põhjustada kõrvahaigusi, rasvaseid deposiite nahal ja sügelust. Reksid võivad ka kiilaneda (hüpotrihhoos). Kuna kassitõu geneetilise baasi loomiseks oli vajalik tagasiristamine, on minevikus esinenud geneetilisi probleeme (devonreksi müopaatia), kuid hoolikas aretamine on need peaaegu kõrvaldanud.

Toitumine

Iga kass on ainulaadne, igaühel neist on seoses toiduga oma soovid ja vajadused. Samas on kassid lihasööjad ja nende toit peab sisaldama 41 kindlat toitainet. Antud toitainete vahekord muutub vastavalt vanusele, elustiilile ja üldisele tervisele. Energiline kasvueas kassipoeg vajab erinevas koguses toitaineid kui vähem aktiivne eakas kass. Lisaks tuleb jälgida seda, et toidukogus vastaks toitmisjuhendile, arvestaks märg- ja kuivtoidu hulka ja aitaks kassil hoida ideaalset kehavormi.

gooming

Devonreksi laineline kasukas vajab minimaalselt hooldust. Surnud karvade eemaldamiseks võib kasutada kummist harju, kuid seda tuleb teha ettevaatlikult, sest liigne harjamine võib karva püsivalt kahjustada. Devonreksi kõrvu tuleb regulaarselt puhastada, et eemaldada vahased jäägid, mis võivad tekitada põletikku. Heledama karvastikuga kassi kõrvad vajavad suvekuudel päikesekaitsekreemi. Sarnaselt teistele kassidele tuleb ka devonrekse vaktsineerida, teha parasiiditõrjet ja käia nendega kord aastas tervisekontrollis.

Lisainfo

Kuigi devonreks ajab karva palju vähem kui teised tõud (sest tal on vähem karvu), ei saa väita, et need kassid ei aja üldse karva. Samuti ei ole nad hüpoallergilised. Allergiat põhjustab proteiin, mis sisaldub kassi süljes.