LEMMIKLOOMAD

LEMMIKLOOMADE RASVUMISE VÄHENDAMINE ENNETUSALASTE KOOSTÖÖPROGRAMMIDE KAUDU

Meie eesmärk

2023. aastaks toetavad meie kümme parimat turgu kogu Euroopas vastavasisulisi partnerlusi ja programme.

20

Meie senised saavutused

20% saavutatud

2017. aastal algatasime programmi „Healthy Love“ (tervislik armastus), mille eesmärk on jagada loomaarstidele õiget teavet, et nad saaksid loomaomanikega lemmiku tervisliku kehakaalu teemal vestelda.

Millele programm keskendub?

- Kõigi lemmikloomade rasvumise ennetamine (tervisliku kehakaalu säilitamine) rõhuasetusega normaalkaalus loomadel.

- Rasvumuse vähendamine: lihtsustatud kaalulangetusprogrammid ülekaalus lemmikloomadele.

- Kaalutõusu taastekke vältimine: tervislik kehakaal pikaks ajaks. – Tervislike harjumuste hoidmine pärast õnnestunud kaalukaotust.

Programm on praegu saadaval XX riigis, ent me jätkame selle kättesaadavaks muutmist üle Euroopa.

tervislik-armastus-programm

Meie vaatenurk

Uuringud näitavad, et lemmikloomade rasvumine on kõige suurem probleem, sest 33–58% kassidest ja koertest on ülekaalus. Moodne eluviis ja kalduvus lemmikuid maiustega (suurest armastusest) üle sööta on selle probleemi peamised põhjused. Lemmikloomade ülekaaluepideemia toob kaasa tervisemured, mis ei pane suurt koormust mitte üksnes liigestele ega siseorganitele, vaid halvendab tugevalt ka elukvaliteeti.

Purinal on pikaajalised kogemused lemmikloomade tervislikuma toitumise ja elustiili propageerimisel ning loomatoidutööstusele läbimurdeliste uuenduste loomisel – mitmed neist on tööstusharu standardeid muutnud. Nende hulka kuuluvad kliinilised dieedi, esimesed spetsiaalselt kaalulangetuse ja tervisliku kehakaalu säilitamiseks mõeldud dieedid.

Samuti töötasime esimesena välja nn kehalise toonuse punktisumma, mida ei kasutata nüüd laialdaselt mitte üksnes teadusuuringutes, vaid loomaarstid ja loomaorganisatsioonid lähtuvad sellest kui kuldreeglist, kui nad hindavad lemmiklooma kehalist seisundit ning määravad, kas loom on ülekaalus või rasvunud. Jätkame tihedat koostööd veterinaaridega, et aidata lemmikloomaomanikel mõista, kuidas nad saaksid oma käitumise muutmise kaudu ülekaalulise looma elu parandada.

lemmikloomade-rasvumise-ennetamine

Meie eesmärk on vähendada lemmikloomade rasvumise ohtu ennetuslike koostööprogrammide kaudu, mille käigus püüame koos loomatoidu- ja tervishoiuspetsialistidega midagi päriselt muuta.

Mõistame, et probleem on sügav ja üksi me seda ei lahenda. Peame tegema koostööd terve majandusharu ja peamiste huvirühmadega.

Rasvumisprobleemi lahendamine on veelgi suurem katsumus, kui paljud lemmikloomaomanikud ei tea, et tema loom on ülekaalus.

Nestlé ühisväärtuse loomine

Nii nagu oleme pühendunud lemmikloomade ja neid armastavate inimeste elu edendamisele, on ka meie emaettevõte Nestlé pühendunud elukvaliteedi parandamisele ja nii üksikisikute kui ka perede, kogukondade ning kogu planeedi tervislikuma tuleviku edendamisele.

Nestlé osa ühiskonnas

TEISED LUBADUSED